Profesorowie SGH stracili miliony uczelni na spekulacji cenami złota. „To nie nasza wina. Działaliśmy według podręcznika”

Prestiżowa uczelnia na zakręcie.

Wraz z bańką na rynku złota pęka renoma najważniejszej uczelni ekonomicznej w kraju. Jak dowiaduje się ASZdziennik, za podziałem Szkoły Głównej Handlowej na trzy odrębne podmioty w roku akademickim 2014/2015 stoi seria fatalnych w skutkach inwestycji władz uczelni.

– Profesorowie przejechali się na spekulacji cenami złota – twierdzi nasz informator z otoczenia rektora prof. Tomasza Szapiro. – Katedra Rynków i Instytucji Finansowych twierdziła, że taniej nie będzie, a wzrostom nie będzie końca. No i pompowała te miliony w złoto tuż przed załamaniem.

Tymczasem tylko w drugim kwartale 2013 cena kruszcu spadła o 25 proc. do poziomu z 1971 roku. Profesorowie tłumaczyli, że to nie ich wina, bo „zrobili wszystko jak było w podręczniku”, ale mleko się i tak rozlało.

Stąd pomysł, żeby podzielić uczelnię na trzy części, a starą SGH zostawić z długami i liczyć na ratunek. – To się może udać – ocenia nasze źródło na uczelni. – Chęć pomocy wyrazili już inwestorzy z Cypru, Wyspy Jersey oraz Grzegorz Hajdarowicz.

(c) ASZdziennik 2011-2013. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone

Fot.  By Jolanta Dyr (Own work) [CC-BY-SA-3.0-pl (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)%5D, via Wikimedia Commons

Reklamy

15 Komentarzy on “Profesorowie SGH stracili miliony uczelni na spekulacji cenami złota. „To nie nasza wina. Działaliśmy według podręcznika””

 1. shovsky pisze:

  Podobne metody restrukturyzacji działają w przypadku klubów sportowych.

 2. luki pisze:

  Czy autor widział w ogóle wykres cen złota z ostatnich 50 lat? W 1971 roku cena oscylowała wokół 45 dolarów. Tak więc dzisiejsza cena nijak się ma do tej z 1971.

  Poza tym wiadomo może jak długofalowa była to inwestycja? Bo jeśli profesorowie kupili złoto dawniej niż 3 lata temu? Bo jeśli tak, to raczej nie stracili.

  • expert pisze:

   Racja, ten artykuł pisał KRETYN. Złoto w 1971 r. kosztowało ok 40 dolarów za uncję. Ale widać internet jest również miejscem do popisywania się różnych miernot umysłowych.

  • goldstandard pisze:

   osz fag, nawet na aszdzienniku goldbugs, idźcie płakać gdzie indziej.

  • driver pisze:

   Zastanawiam się ile osób przeczytało tekst po znaku Copyright:p
   a więc zacytuję i zwrócę Wam na to uwagę:

   „(c) ASZdziennik 2011-2013. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone”

 3. bbb pisze:

  *Szapiry, to się odmienia.

 4. lemonsqueez@o2.pl pisze:

  „Zrobili wszystko jak w podręczniku”. Hm, to wiele mówi o jakości wiedzy przekazywanej przyszłym rekinom finansjery Polskiej.

 5. Mieciu pisze:

  Jest tylko jedno rozwiązanie. Bailout. Studenty muszą się zebrać do kupy i zrobić to co najlepiej studenty potrafią. Zacząć pić. Jak wypiją naprawdę dużo to budżet dostanie dodatkowy zastrzyk z akcyzy i będzie można esgieha podnieść z upadłości. A upadnięci zostaną studenci. Ale im to przecież wszystko jedno bo ani to pierwszy ani ostatni raz.

 6. mm pisze:

  c) ASZdziennik 2011-2013. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone

 7. Johnny pisze:

  A dlaczego podział ma być metodą na oddłużenie? Nie powinno się pozwalać na podział spółek, które są w długach, ew. przy podziale długi dzieli się proporcjonalnie.

 8. zbigniew dworenko-dworkin pisze:

  jak pięknie D.T mówi ,aż żyć się chce! HaHaHaHaHa!

 9. mentor pisze:

  nie wierzę, że ludzie wierzą w to, co tu czytają. Albo to banda skończonych idiotów, jeden z drugim, albo troll lvl master.

 10. Hel Smoleński pisze:

  O, to jest jakiś ratunek!
  Bo ja też zainwestowałam kredyt w to złoto, bo uczyłam się z tych podręczników. Muszę się podzielić na części.
  Napiszę do banku, że dług ma moja ślepa kiszka wycięta w zeszłym roku! A jak będą się krzywić, to dodam im paznokcie.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s