Warszawa rozszerza Veturilo o konie. HGW: Na ścieżkach rowerowych jest dosyć miejsca

Program rusza już w te wakacje.

Zaskakująca nowość w stołecznym systemie Veturilo. Jak dowiaduje się ASZdziennik,  od 1 lipca niektóre stacje rowerów miejskich zostaną rozbudowane o mini stajnie, w których mieszkańcy będą mogli wypożyczyć osiodłanego wierzchowca.

– Jazda konna mocniej wpisana jest w tradycję polską niż jazda rowerem – przekonywała na zamkniętym posiedzeniu rady miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz. – Nie ukrywajmy, że konie też po prostu wyglądają lepiej, a stolica powinna pełnić między innymi funkcje reprezentacyjne.

Zwierzęta ustawione będą przy stacjach wyposażonych w żłób, a zabezpieczać je będą znane już amatorom Veturilo elektrozamki. Co ważne, ceny pozostaną bez zmian. Trasy również.

– Na ścieżkach rowerowych jest dosyć miejsca dla wszystkich – mówiła pani prezydent. – W razie dużego zainteresowania zawsze możemy też udostępnić buspasy.

(c) ASZdziennik 2014. Wszystkie cytaty i wszystkie wydarzenia zostały zmyślone

Fot. Kim Hill/Attribution-NoDerivs 2.0 Generic (CC BY-ND 2.0)

Autor: Pepe. Tekst został nadesłany na Faceboową skrzynkę ASZdziennika

Reklamy

11 Komentarzy on “Warszawa rozszerza Veturilo o konie. HGW: Na ścieżkach rowerowych jest dosyć miejsca”

 1. rezyser pisze:

  Wałachy w Warszawie? Przy żłobie??? Seriously? A co jeśli ich od tego żłoba nie da się oderwać – paraliż stolicy, ba – państwa całego! Ale czy to już nie było kiedyś grane? Brzmi znajomo, a ja – siedzę na koniu, tyłem…

  • remo pisze:

   Do info ” ASZdziennik 2014. Wszystkie cytaty i wszystkie wydarzenia zostały zmyślone”. już czasu. To informacja od osoby skierowana do ludzi nie mających żadnej wiedzy na temat użytkowania koni wierzchowych. Mnie najbardziej rozbawiły komentarze, szczególnie „specjalisty do spraw problemów”. Pokazuje najlepiej co dzieje się w tym kraju. Jak nie masz pojęcia o problemie to istnieją dwie drogi – nabyć wiedzę, lub nie wypowiadać się. Podstawowym problemem takiego pomysłu jest to, że koń nie powinien być uwiązywany „na stałe”. Powodem tego jest to, że jest to duże zwierze i w sytuacji stresującej możę skręcić sobie kark w przypadku braku możliwości uwolnienia z uwiązu, Kolejną brednią jest to, że koń miałby już być osiodłany podczas, gdy zajedziemy do dowolnej stajni usłyszymy iż ta opcja jest możliwa za dodatkową opłatą. Poza czytelnikami strona „ASZdziennik” zabawna jest.

  • Mordimer pisze:

   Bierz wszystko na poważnie, na pewno wyjdzie Ci na zdrowie remo :)

  • James Bond pisze:

   A co Ty tam remo wiesz… Jest masa stajni, w których w ramach zwykłej opłaty za jazdę dostajesz osiodłanego konia. Nie jest też prawdą to, że koń nie może być uwiązany na stałe. Obecnie jest to już rzadko spotykane, ale kiedyś w stajniach zamiast boksów były stanowiska, w których konie były przywiązane i – o dziwo – po odwiązaniu miały one głowy w tym samym miejscu, w którym były przed przywiązaniem.

 2. Mordimer pisze:

  Normalnie ten news – „make my day” :)

  Jednakże jako specjalista do spraw problemów muszę wyrazić tzw. głębokie zaniepokojenie. Koszty inwestycji mogą się znacznie powiększyć, ponieważ:

  Po pierwsze, konie należy nauczyć załatwiać swoje potrzeby tylko przy „stacjach”, ponieważ większość użytkowników nie będzie po nich sprzątać, a ponadto konieczność sprzątania na buspasie może spowodować korki, że o braku „trójkąta” i świateł awaryjnych nie wspomnę.
  Po drugie, skoro konie mają być zabezpieczone elektrozamkiem, i zarazem mają mieć możliwość „ładowania” (co robią – uwaga, będzie niespodzianka – pyskiem), to nie jest możliwe zaczepianie zamka o pysk. Pozostałe elementy są zdejmowalne, tak więc zostaje tylko jedno możliwe miejsce zapięcia…
  To z kolei wymusza stworzenie specjalnego systemu przesyłowego, który zebrane w ten sposób odchody wyśle do kanalizacji miejskiej. A to wiąże się kosztami i możliwymi korkami przez nowe remonty.

 3. Całe życie na to czekałem
  Miasta dla koni nie dla samochodów

 4. dr_pi pisze:

  Ciekawe czy pani prezydent będzie sprzątać końskie kupy… Moim zdaniem poroniony pomysł, zwierzęta tylko będą cierpieć. I nie będzie można zostawić ich bez nadzoru, bo zawsze znajdzie się jakiś głupek, który może próbować zrobić im krzywdę.
  O ile to wszystko nie podpucha.

 5. LOL pisze:

  Trzeba przyznać, że pan redaktor dysponuje nie lada wyobraźnią. Mnie artykuł rozłożył. :D


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s