Europarlament żegna posłów Solidarnej Polski, „których już nigdy nie będzie”

Miły gest w Brukseli i Strasburgu.

25 maja Europejczycy wybiorą nowy skład Parlamentu Europejskiego, ale Bruksela nie zapomni też o tych, dla których będzie to koniec europejskiej przygody.

– W przededniu wyborów w naszych budynkach w Stasburgu oraz Brukseli zostaną odsłonięte tablice upamiętniające parlamentarzystów z Solidarnej Polski – poinformowało biuro przewodniczącego PE Martina Schulza.

Marmurowe, jak się dowiadujemy, tablice ozdobią wyryte nazwiska wszystkich czterech europosłów – Zbigniewa Ziobry, Jacka Kurskiego, Tadeusza Cymańskiego i Jacka Włosowicza – wraz z datami, w których pełnili mandat oraz sentencją „Najbardziej bolą pożegnania z kolegami, których już nigdy nie będzie”.

Początkowo nad uroczystością wisiała groźba skandalu – politycy SP zapowiedzieli, że się na odsłonięciu tablic nie pojawią. Przekonała ich jednak decyzja Schulza, że za udział w osłonięciu tablic zostaną wypłacone diety.

(c) ASZdziennik 2014. Wszystkie cytaty i wszystkie wydarzenia zostały zmyślone

Fot. Jacek Kurski/Twitter

Tekst ukazał się w tygodniku „Do Rzeczy”


6 Komentarzy on “Europarlament żegna posłów Solidarnej Polski, „których już nigdy nie będzie””

 1. apugec pisze:

  Tak ogólnie i abstrachując od osów w parlamencie europejskim, to ja widze, ze sporo osób się nabiera i te wszystkie newsy biorą na serio, często ich napinka jest ciekawsza od artykułu. Piwo dla osób piszących te zmyślone wiadomości :D Lece po popcorn, bo jeszcze troche komentarzy mi zostało do przeczytania :D

 2. Krss pisze:

  „[…]Przekonała ich jednak decyzja Schulza, że za udział w osłonięciu tablic zostaną wypłacone diety.” LOL! (mimo że zmyślone)

  • IchtiosVEVO pisze:

   Zmyślone, ale jakoś tak miło potwierdza to, co już myślałeś, nie? Uważaj na ten mechanizm, niebezpieczne gówno.

 3. andrzej berg pisze:

  „Przekonała ich jednak decyzja Schulza, że za udział w osłonięciu tablic zostaną wypłacone diety.” Ten cytat mnie dobil, uwazalem zawsze Parlament Europejski za powazna instytucje, taka jak opisuja ja tutaj http://europarlament-2014.pl/


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s