MEN: Podręcznik dla klas 1-3 będzie darmowy. Trzeba będzie tylko dopłacić 19,99 za okładkę

Znamy szczegóły rewolucji w polskiej szkole.

Sejm przyjął właśnie tzw. małą nowelizację ustawy oświatowej, która otworzyła drogę dla programu darmowego podręcznika.

– Miło mi ogłosić, że dotrzymaliśmy obietnicy i darmowy podręcznik zgodnie z definicją nie będzie nic kosztować – oznajmiła w Sejmie minister Joanna Kluzik-Rostkowska. – Trzeba będzie tylko dopłacić 19,99 zł za okładkę.

Jak argumentowała, ten wydatek, choć niewielki, jest według psychologów konieczny.

– Wszyscy wiemy jak podchodzi się do rzeczy otrzymanych bez opłaty – tłumaczyła szefowa MEN. – A tak i uczniowie, i rodzice będą darmowe podręczniki bardziej szanować.

(c) ASZdziennik 2014. Wszystkie cytaty i wszystkie wydarzenia zostały zmyślone

Fot. mat.promocyjne

Reklamy

11 Komentarzy on “MEN: Podręcznik dla klas 1-3 będzie darmowy. Trzeba będzie tylko dopłacić 19,99 za okładkę”

 1. Ssimon pisze:

  Z kogo, kto, tu, chce zrobić idiotę?!?!

 2. Ssimon pisze:

  Dobra, dałem z siebie zrobić idiotę!

 3. MyślącySamodzielnie pisze:

  Czuje się jak na bazarze, gdzie facet obraca kubkami, a w którymś z nich jest kulka – nie wiadomo co się dzieje. Tak samo jest tutaj – prawdziwy majstersztyk! Powiedzieć ludziom, że dostają coś za darmo, dalej idąc to nadal jest za darmo ale żeby służyło długo to trzeba zapłacić 20 zł bo inaczej na pewno książka zostanie zniszczona w dwa dni jedną godzinę dziesięć minut i osiem sekund (tak wyliczyli psychomatematologowie) Gdzie jest kulka? Na pewno nie tam gdzie sie myśli, że jest. Robiąc taki monopol czyli jedna książka dla wszystkich to po pierwsze jednolita treść zawarta w podręczniku co jest dla mnie nie do pojęcia, po drugie albo ex aequo z pierwszym: jedna książka – jeden wydawca co daje nam ogromne pieniądze dla tego wydawnictwa i kolejną rzeczą jest, że jeśli w druku nastąpi jakaś pomyłka np. taka, że Jasio ma tatę i … tatę! Żyje im się cudownie, najlepiej! Oprócz tego Jasio ma też siostrę, która żyje z mamą i jej przyjaciółką czyli drugą mama siostry Jasia. Jednak Jasio czasem też lubi porozmawiać z mamą co w takiej sytuacji jest lepsze bo ma je dwie choć nie ma żadnej. Taka treść dotrze do każdego, a przecież już teraz, gdy książki zostały wydrukowane i wydane MEN tego zmienić nie można bo generowało by to ogromne koszty, a poza tym to 20 zł pobrane w przymusowym podatku na tą książkę musiało by znów powiekszyć się o kolejne 20 zł juz nie mówiąc, że dwa razy tyle poszłoby na urzędników „kontrolujących” przepływ książek.
  Pozdrawiam – Myślący Samodzielnie.

 4. MyślącySamodzielnie pisze:

  Dopiero teraz przeczytałem, że to nieprawdziwe informacje. No cóż wywód zostanie :)
  Pozdrawiam raz jeszcze!

 5. Zbigniew Z. pisze:

  Rząd powinien teraz wymyślić system przekazywania podręcznika od starszego do młodszego ucznia. No i wprowadzić w życie. Jak starsi wiedzą – system taki już był i wiadomo komu przeszkadzał!

 6. Proponuję przyznać AszDz nagrodę im. Lema – za udowodnienie jego tezy, że na świecie jest znacznie więcej idiotów niż się komukolwiek wydaje.

 7. […] ASZdziennik 2014. Wszystkie cytaty i wszystkie wydarzenia […]


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s