ZUS przestał opłacać swoim pracownikom składki ZUS. „I tak nie będzie już emerytur”

Składki są nieracjonalne ekonomicznie.

Ciężkie czasy wymagają odważnych decyzji. Z tego założenia wyszło teraz kierownictwo Zakładu Ubezpieczeń Społecznych komunikując 45 tysiącom pracowników zaskakującą decyzję.

– Z dniem 1 lutego Zakład jako pracodawca przestanie odprowadzać składki emerytelne – czytamy w mejlu rozesłanym wewnętrzną pocztą. – Oceniamy to rozwiązanie za wysoce nieracjonalne ekonomicznie, zważywszy, że prawdopodobnie około 2030 roku i tak nie będzie już emerytur.

ZUS jednocześnie uspokaja pracowników, że nie wycofa się za to z przekazywania składek na ubezpieczenie zdrowotne.

– Zarząd deklaruje opłacanie tej części składki aż do samego końca systemu opieki zdrowotnej, który szacujemy na rok 2024.

(c) ASZdziennik 2011-2014. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone

Fot. Karol91/Wikimedia Commons

Reklamy

25 Komentarzy on “ZUS przestał opłacać swoim pracownikom składki ZUS. „I tak nie będzie już emerytur””

 1. Łukasz pisze:

  Świetna prowokacja :D

 2. Może jakieś źródło tych nowinek ?

 3. Izabela pisze:

  Myślę, że emerytur nie będzie dużo wcześniej…

 4. LogikaPodpowiada pisze:

  Dlaczego piszecie tutaj prawde?? Przecież to jest skandal!!!

 5. Domelo pisze:

  A myślałem, że czytam Gazetę Wyborczą. Cholera, nawet nie zauważyłem, że zmienił mi się portal :).

 6. tony pisze:

  To są „najlepsze zmyślone newsy”. Zmyślone – nie znaczy niemożliwe. A często wręcz bardzo prawdopodobne…

 7. Sceptyk pisze:

  To jest wypróbowany przez „komunę” sposób na wprowadzenie zamierzonych działań.Najpierw ogłaszano jak wielkie będą podwyżki cen,a po odczekaniu odpowiedniego czasu potrzebnego na wsłuchanie się w głos ludu i oswojeniu z tą wiedzą,zostawały wprowadzane w życie. O tempora o more!!!.

 8. Kolecja pisze:

  Może kiedyś się ziści.

 9. slavo pisze:

  Brakuje newsa „Donald Tusk podaje się do dymisji i poddaje się konfiskacie majątku i dobrowolnej karze więzienia”

 10. Fasol pisze:

  Sciema !!! jaki kraj zrezygnował by z kasy podatników prędzej wydłużą lata praca niż taka opcja wejdzie w grę , a naiwni internauci i tak będą w to wierzyć i komentować takie banialuki

 11. SzeFu pisze:

  zus i tk upadnie i czy chcecie w to wierzyc czy nie juz sa plany wciagniecia z powrotem ofe skoro panstwo dało to panstwo moze zabrac. na ta chwile macie 3 pracujacych na 1 emeryta a wyz demograficzny powojenny juz siedzi na emie. dodajce do tego teraz niz ktory na nich ma pracowac wiec kwestia 10 lat i bedzie 1 pracujacy na jednego emeryta i nie bedzie emerytury zus tylko zasilek emerytalny w postaci 200-500 i masz za to zyc:) powodzenia;) to sam własnie wasze bezpieczne etaty i dobra praca na umowe zlecenie:) myslenie o pracy na etacie bylo dobre w czasach epoki industrialnej teraz moi drodzy mamy epoke informacyjna:) jezelnie nie zdobedziemy w szybkim czasie edukacji finansowej coz mam wam powiedziec bedzie jescze gorzej:) Musimy sie nauczyc jak pieniadze maja pracowac dla nas a nie my dla pieniedzy:)

 12. Danyeru pisze:

  Dzień dobry. Jestem pracownikiem ZUS. Jest to naprawdę świetny pomysł. Co prawda składki, które obecnie wypłacamy, żeby odciągnąć wracają do puli, jednak zmniejszają przez to wpływy od procentów. Im mniej uszczkniemy z puli bazowej, tym większy prcent dla Nas. :)

 13. bolko1 pisze:

  Ale statutowe „emerytury” dla bandytów i zdrajców Polski są? Mundurowi na smyczy Moskwy bo nie Polakom służący ino rusom mają życie jak w Madrycie.Getta są dla wojskowych do dziś dnia, mieszkanka duże łądne sale gimnastyczne, stołówki, itd, ogródki a właściwie ogrody(Marcinkowo woj. Warmińsko Masurskie) i emeryturki, że żyją jak paniska z naszych podatków(czytaj KAR). Żony mundurowych i tawariszczów mają ciepłe przytulne POSADKI w ZUS-ie(mogę podać wiele przykładó żon milicjantów pracujących do dziś dnia w ZUS), w Urzędach Skarbowych i wszędzie tam gdzie są państwowe wakaty są one obsadzone przez „samych swoich”. Polacy, najwyższy już czas zmądrzeć i wziąć sprawy w swoje ręce.

  • Stefan pisze:

   A w wolnym i bezpiecznym Kraju to chce się żyć tak? Co Ty zrobiłeś dla Polski i Społeczeństwa? Widzę, że Kolega to chyba z mocherowego pisu jest ;-)

 14. Rankin pisze:

  I śmieszno, i straszno.

 15. MM pisze:

  Czyli rozumiem, że ZUS będzie teraz pracował na śmieciówki, jak reszta Polski?

 16. […] (c) ASZdziennik 2011-2014. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone …więcej […]


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s