Pracodawcy chcą zawieszenia wypłacania pensji. „Polska ma za wysokie koszty pracy”

Walka o większą konkurencyjność polskiej gospodarki.

Choć Polska wychodzi powoli z kryzysowego dołka – rząd przewiduje 2,5 proc. wzrostu PKB w 2014 roku – przedsiębiorcy nie odczuwają ożywienia. W związku z tym Związek Pracodawców wystąpił do ministerstwa pracy z dość odważną propozycją.

– Wysokie koszty pracy w Polsce krępują ręce tysiącom firm w kraju. Dlatego do czasu powrotu dobrej koniunktury proponujemy zawieszenie obowiązku wypłacania pensji – czytamy w piśmie, jakie przedsiębiorcy przekazali w poniedziałek ministrowi Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi.

Jak argumentują, wbrew obiegowej opinii o rzekomo niskich pensjach szeregowych pracowników, płace są nadal głównym obciążeniem dla biznesu w kraju.

– Tylko w tym roku z powodu obowiązku wynagradzania załogi 40 tys. firm musiało ograniczyć skalę koniecznych inwestycji – twierdzi Związek Pracodawców. – Jeśli ta sytuacja się utrzyma, grozi nam spadek konkurencyjności, który w efekcie doprowadzi do nieuniknionego wzrostu bezrobocia.

(c) ASZdziennik 2011-2013. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone

Fot. hbrinkman/sxc.hu

Reklamy

8 Komentarzy on “Pracodawcy chcą zawieszenia wypłacania pensji. „Polska ma za wysokie koszty pracy””

 1. As pisze:

  pogięło ich totalnie

 2. Michał pisze:

  To ja proponuję na czas wyjścia z dołka nacjonalizację gospodarki skoro przedsiębiorcy są takimi nieudacznikami że najniższe koszty pracy Europy są dla nich miażdżące. Może zamróźmy płace dla prezesów, może też zamróźmy obowiązek wypłacania faktur, może nie pracownik powinien ponosić koszty niekompetencji swoich przełożonych.

  • WTF pisze:

   Weź się człowieku uderz w cymbał, bo bije od Ciebie postkomuna…. Jak Ci tak źle, to rzuć pracę i sam zostań przedsiębiorcą. No cóż…. Tępy lud pracujący się do tego nie nadaje.

 3. drevni pisze:

  hhahaha /// No oni mają dość i jaja sobie robią z tych rządowych nieudaczników..

 4. pozynegatywka pisze:

  A może by tak „Zawieszona pensja” tak jak „Zawieszona kawa”? :D

 5. Rankin pisze:

  Problem wystąpi, jeśli samo zawieszenie wypłacania pensji nie wystarczy. Niektórzy z pracodawców sugerują radykalny krok niewpuszczania pracowników na teren zakładu, zaoszczędzi się w ten sposób na prądzie, wodzie, ogrzewaniu, a i warunki pracy się polepszą (będzie ciszej).

 6. alfasierra pisze:

  Jak można domagać się ,zawieszenia wypłaty pensji dla pracowników firm,skoro to jest żródło utrzymania człowieka i wszelkich opłat? Zawiesić trzeba by też opłaty za czynsz,światło,gaz i inne. A do d….. korek.Na taki głupi pomysł,to tylko może wpaść idiota i debil. Są inne mechanizmy regulujące pensje!


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s