Nie będzie sejmowych jasełek. Posłowie pokłócili się o to, kto ma być Dzieciątkiem

Brak zgody przed świętami.

Miała być inicjatywa ponad podziałami, a skończyło się jak zawsze. Jak dowiaduje się ASZdziennik, utrzymywany w tajemnicy projekt sejmowych jasełek właśnie został odłożony na przyszły rok, ponieważ posłowie nie mogli uzgodnić, kto ma odegrać dzieciątko Jezus.

– Początkowo szło gładko, aż za gładko. Kluby szybko ustaliły role pastuszków, trzech króli, a nawet trzody chlewnej – ujawnia poseł, który pracował w komitecie organizacyjnym. – Wszystko rozbiło się o Świętą Rodzinę.

O ile Józef, jako nieodgrywający w Biblii za dużej roli został szybko ustalony (został nim Arkadiusz Mularczyk z Solidarnej Polski), o tyle o Maryję i małego Jezusa została stoczona prawdziwa bitwa. Matką Boską chciało zostać kilkadziesiąt posłanek, żadna jednak nie chciała ustąpić.

– To była rzeźnia. Na posiedzeniu komitetu organizacyjnego uwagi o wieku, nieodpowiedniej wadze czy życiu bez ślubu latały gęsto – relacjonuje polityk. – Wtedy popełniliśmy błąd i zaczęliśmy równoczesne negocjacje w sprawie Jezusa.

PiS proponował oczywiście Jarosława Kaczyńskiego, Platforma w kontrze postawiła na Stefana Niesiołowskiego, Jarosław Gowin zaproponował siebie, a SLD etatowego przedstawiciela młodej generacji, czyli Grzegorza Napieralskiego.

– Tu także zaczęła się licytacja na życiorysy i predyspozycje do odegrania kluczowej roli w życiu narodu – mówi nasz informator.

Paradoksalnie z kolejnej niepotrzebnej politycznej wojny wybawił posłów Janusz Palikot. – Negocjacje ostatecznie się załamały, gdy „genderowo” zaproponował Beatę Kempę.

(c) ASZdziennik 2011-2013. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone

Fot. Giorgio Vasari „Święta Rodzina” [Public domain], via Wikimedia Commons

Reklamy


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s