PILNE: Posłowie Palikota odwrócili krzyż w Sejmie. „To nadal jest symbol religijny”

Straż Marszałkowska nie reagowała.

Kolejna odsłona wojny o krzyż w sali sejmowej. Jak dowiaduje się ASZdziennik, posłowie Twojego Ruchu niedługo po godz. 19 w poniedziałek zmienili położenie tego symbolu religijnego o 180 stopni.

– Odwróciliśmy sytuację – potwierdził nasze informacje na Twitterze Janusz Palikot zamieszczając zdjęcie, na którym pozuje przy dziele swojego klubu.

Co ciekawe, posłowie Ruchu specjalnie nie kryli się ze swoją akcją, której bezczynnie przyglądała się straż marszałkowska. Dlaczego nie reagowała?

– Parlamentarzyści przedstawili ekspertyzę, która dowodzi, że odwrócony krzyż to nadal symbol religijny i jako taki podlega ochronie – poinformowało biuro prasowe Sejmu. – Do czasu rozstrzygnięcia sprawy przez Biuro Analiz Sejmowych decyzją Marszałek Sejmu nie będziemy interweniować.

Według nieoficjalnych informacji krzyż może do poprzedniej pozycji wrócić dopiero po świętach.

(c) ASZdziennik 2011-2013. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone

Fot. Piotr VaGla Waglowski, http://www.vagla.pl/Public Domain/modyfikacja: Czytelnik ASZdziennika

Reklamy

21 Komentarzy on “PILNE: Posłowie Palikota odwrócili krzyż w Sejmie. „To nadal jest symbol religijny””

 1. pietrek pisze:

  Oburzenia całą sprawą nie kryje Lech Wałęsa, który stwierdził dzisiaj w TVN24, że Palikot to ma poobracane w głowie, a krzyż zawsze pozostanie krzyżem i że „Palikoty i inne ruchy od siedmiu boleści idą na dno, więc chwytają się krzyża, bo nawet brzytwy uciekają przed tymi lewakami”.

 2. M pisze:

  To jest jakaś paranoja z tym krzyżem. Sejm to nie kościół, a kościół to nie sejm i tak powinno pozostać, ale długo jeszcze Sejm będzie leżeć krzyżem, bo jest na to przyzwolenie. I nikt mi nie wmówi, że polskość = katolicyzm. Już nie w dzisiejszych czasach.

  • pietrek pisze:

   Tych jak to nazywasz „dzisiejszych czasów” było przez dwa tysiące lat całe mnóstwo, a chrześcijaństwo mimo wszystko jest dzisiaj i denerwuje cię w „dzisiejszych czasach”. Możesz nie tolerować obecności krzyża, masz wolną wolę i ja ci jej nie zamierzam odbierać, jednak tu chodzi o coś więcej niż tylko kawałek drewna na ścianie…

  • Symbole Polskości nie zmieniały się przez 1000 lat – zmieniali się tylko głupcy, którzy z nich drwili.

  • Jezu, Wy tak serio? nawet tutaj? :D

 3. Iwona Gawel pisze:

  odwracajac Krzyz pokazali swoje prawdziwe oblicze ….

  • Staszkowa89 pisze:

   Tak, pokazali, że są katolikami, co najwyżej. Bo nie wiem, czy wiesz, ale odwrócony krzyż nie jest symbolem satanistycznym, a tak zwanym Krzyżem Św. Piotra. Pozdrawiam.

 4. arte pisze:

  Błędem Twojego Ruchu było powoływanie się na dobra osobiste i wolność sumienia. Zapomnieli bowiem o tym, że wolność sumienia i obrona tej wartości przynależy jedynie skrajnym katolikom. Oni mają prawo zgłaszać przypadki „znieważania krzyża”, szczuć ludzi za posiadanie innego światopoglądu, Chroni ich paragraf 196 Kodeksu Karnego, o ochronie uczuć religijnych. Ateiści, agnostycy i niepraktykujący systematycznie katolicy są w znacznie gorszej sytuacji, ponieważ nie posiadają takowych uczuć, zastępując je zdrowym rozsądkiem

  http://izakrzyczkowska.blogspot.com/2013/12/skandaliczny-wyrok-sadu.html

 5. jarosz pisze:

  ja sie tylko zastanawiam w którą stronę idą ci ludzie… krzyże zdjąć, związki homoseksualne mogą mieć dzieci, narkotyki dozwolone… ciekawe czy swoim dzieciom na to wszytsko pozwolą – Palikot kilka lat temu redaktor naczelny KATOLICKIEGO tygodnika OZON, dziś … mają niezły program na Polskę gratuluję głosującym na nich, nic tylko po takich ustawach wyjechac z kraju

  • Może jednak spróbuj Jaroszu wyjechać z naszego kraju, aby się przekonać na własne oczy, gdzie jest normalnie a gdzie nie? Nie radzę oczywiście przeprowadzać się do któregoś z krajów muzułmańskich, bo tam zapewne jeszcze bardziej nie będzie Ci się podobało. Gdy tak pomieszkasz w jakimś normalnym kraju, gdzie jest rozdział Państwa od Kościoła, to może jednak zmienisz zdanie?
   Zanim jednak wyjedziesz gdziekolwiek i na przyszłość napiszesz cokolwiek, to najpierw zorientuj się, czy ktoś nie robi Cię w konia. Przeczytaj w tytule co to za portal dla którego codziennie jest Prima Aprilis.

 6. Zofia W pisze:

  Święty Boże, Święty Mocny, Święty a nie śmiertelny, zmiłuj się nad nami i nad całym światem Amen! :(

 7. janek pisze:

  bardzo dobrze zrobili!!!! kazdy ma prawo do swojego i nikt nie bedzie mowil jak ma byc…ale równouprawnienie albo w ogole….i KONIEC dyskusji!!!

 8. Mikołaj Dudziński pisze:

  nie wiem ile osób zauważyło że to portal ze zmyślonymi faktami :D Sam się naciąłem, ale nie komentowałem przynajmniej! Dobrze że tego nie zrobili.

 9. lechich@o2.pl pisze:

  Czego można się spodziewać po ugrupowaniu z pod znaku penisa ! Takie to wyraz ich demokracji i ci sami taki model będą budować na Ukrainie. Największy jest ból, że zniewieściali posłowie katolicy milczą i czy to naprawdę są katolicy? Pozwalają nam jeszcze biegać z flagą i trochę pośpiewać i to ma być nasz wyznacznik Polski Niepodległej i demokratycznej . A my głosujemy na tą dzicz chazarską i w pokorze znosimy upokorzenia co dalej rozzuchwala przybyszów dającym nam do zrozumienia ,że nasze miejsce jest na śmietniku !

 10. Pi. pisze:

  Matuchno! Bydzie kara bosko. To światło i buzia spali Im kota – http://www.youtube.com/watch?v=gDoUKQdFXN0#t=41

 11. ares131 pisze:

  JA JAKO KATOLIK- POLAK ŻĄDAM ZMIANY POZYCJI KRZYŻA NATYCHMIAST !. TWÓJ RUCH TO ZBIERANINA DEWIANTÓW I ZBOCZKÓW . ICH MIEJSCE TO ŚMIETNIK A NIE SEJM ,…………

 12. Gość pisze:

  Ej no masakra, lubie Palikota i jestem za nim, ale obracając krzyż i robiąc z tego aferę traci i to wiele…

 13. […] to nic z zaszczytem, który kopnął ASZdziennik kilka dni temu. Otóż ich niepoważnego newsa wziął na warsztat ktoś z jakże poważnego Naszego Dziennika i wysmażył w oparciu o niego […]

 14. 3-ci Polak pisze:

  brawo Palikot ,brawo twoja partia , chociaż tyle na razie możemy zrobic przeciw idiotom


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s