Fani „Wiedźmina” atakują Sapkowskiego. „Grafomanie, zbrukałeś kultową serię gier”

Fala oburzenia w sieci.

Nie o taką burzę Andrzejowi Sapkowskiemu chodziło, gdy postanowił po 14 latach reaktywować cykl o Geralcie z Rivii. „Sezon burz” spotkał się co prawda z ciepłym przyjęciem ze strony krytyków i króluje na listach bestsellerów, jednak na pisarza sypią się gromy w internecie.

– Grafomanie, zbrukałeś taką świetną serię – napisał na profilu wydawnictwa SuperNOWA fan podpisany jako Geralt1998. – Na grach „Wiedźmin” wychowały się całe pokolenia. Jeśli swoje czytadło napisałeś dla beki, to ci nie wyszło. Już nawet „Assassin’s Creed” był lepiej napisany – dodał Tomasz z Rivii.

Czytelnikom przeszkadzają między innymi zbyt krótkie walki, „liniowa do bólu fabuła” oraz fakt, że w przeciwieństwie do obu wydanych do tej pory gier, książkę można skończyć w kilkakrotnie krótszym czasie.

Takich głosów, włącznie z postulatem odebrania serii Sapkowskiemu, są setki, lajki oburzonych idą w tysiące.

Wydawca na szczęście zdaje sobie sprawę z problemu i jak dowiaduje się ASZdziennik, już pracuje nad zadośćuczynieniem. – Pan Andrzej zaczął pisać coś w rodzaju suplementu lub DLC, jak powiedzieliby nasi Czytelnicy, do „Sezonu Burz”, w którym uwzględni życzenia fanów – ujawnia przedstawiciel superNOWEJ.

Sezon Burz Director’s Cut” ma się ukazać jeszcze przed świętami.

(c) ASZdziennik 2011-2013. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone

Fot. mat. promocyjne

Reklamy

26 Komentarzy on “Fani „Wiedźmina” atakują Sapkowskiego. „Grafomanie, zbrukałeś kultową serię gier””

 1. sKoo pisze:

  A grafika też słaba strasznie…

 2. Tekradiam pisze:

  Tego to się chyba nawet Lem nie spdoziewał. Tragiczne jest to nowe pokolenie, przeżute, wymemłane na lewą strone przez internety.Zbiorowa świadomość, która wirtualnością uzurpuje sobie prawo do negowania rzeczywistości. Ciekawe zjawisko socjologiczne z drugiej strony, Nasze wnuki będą miały fejsa, fora, twittery wmontowane w mózgi. Zbiorowość myślenia, jeden wielki hive mind.

 3. Cord pisze:

  totalny żal. Sapkowski rządzi!

 4. Mary Sue pisze:

  Oba pierwsze tomy opowiadań czytałam paredziesiąt razy, sagę również coś koło tego.
  „Sezon burz” mnie nie zawiódł, czytałam z wypiekami na twarzy, i jeszcze ten ( uwaga! spoiler!!!) epilog z postacią Nimue, normalnie masterpiece :) Każdy kto czytał – powtarzam – CZYTAŁ!!!!! – sagę wie o czym mowa.

  Jednak nawet moja wielka miłosć do prozy pana Sapkowskiego nie spowodowała żebym z tęsknoty za białowłosym Geraltem sięgnęła do gry.

  Jestem tradycjonalistką, słowo pisane przemawia do mnie po prostu mocniej, a toi co potrafiu moja wyobraźnia, tego żaden twórca gier mi nie zastąpi :) Nie mówiąc o tym że moja wyobraźnia ma zdecydowanie lepszą grafikę ;)

  Zastanawiam się, ilu z tych oburzonych „krytyków”, wyzywających pana Sapkowskiego od Grafomanów przeczytało jego wcześniejsze książki…

 5. rybieudka pisze:

  Najbardziej fikcyjnym elementem jest tu chyba „na profilu wydawnictwa” :P

 6. autor pisze:

  ludzie jesteście niedorozwinięci…. krytykują pisarza za fabułę gry, absurd! co on może o tym wiedzieć, to jego towar i ma prawo sobie napisać co chce, może czytajcie coś zamiast się garbić przed moniotrami niedorozwoje emocjonalni..

 7. pyzior pisze:

  Uf…jaka ulga że to fejk :D

 8. Arhat pisze:

  WTF!?
  To żart czy na prawdę ktoś uznał, że książka była po grach?
  Dzieci chyba by było uświadomić a nie dla nich pisać „DLC” do książki…
  Głupota…

 9. Staszko666_ pisze:

  Przed chwilą grzmiałem jak 150 gromów po przeczytaniu tego artykułu, dopóki nie przeczytałem „najlepsze zmyślone newsy w tym kraju” :DD

 10. Kasica pisze:

  I dont want to live on this planet anymore

 11. Deput pisze:

  Moje przemyślenia – nikt nie patrzy na logo strony. :P

 12. Jaki absolutny żal… Zaraz zacznie się zmyślony hejt na zmyślony news…

 13. […] w Sieci, że czy­tel­nicy są raczej sro­dze zawie­dzeni Sezo­nem burz. Nawet powstają spre­pa­ro­wane oko­licz­no­ściowe newsy z tej oka­zji. Tym­cza­sem, jak poka­zuje zesta­wie­nie kilku wybra­nych losowo recen­zji, Geralt został […]


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s