To tęcza zaczęła? Na monitoringu widać, jak zaczepia kobietę, a kibice rzucają się na pomoc

Kto odpowiada za podpalenie na Placu Zbawiciela?

Choć początkowo spalenie słynnej tęczy podczas Marszu Niepodległości wydawało się oczywistym aktem wandalizmu, nagrania z monitoringu miejskiego, do których dotarliśmy wspierają tezę o akcie obrony koniecznej.

Początkowo na filmie nic specjalnego się nie dzieje. Demonstranci spokojnie mijają tęczę. W pewnym momencie jednak widać wyraźnie jak tęcza, najpierw prowokuje przechodzącą obok kobietę, a następnie niby przypadkiem zaczepia ją za pasek torebki. Wywiązuje się szamotanina, kobieta nie może się wyplątać. Po chwili do tej dwójki dołączają kibice. Trwa regularna bijatyka, jednak dopiero po pojawieniu się ognia tęcza wypuszcza kobietę.

Czy to wyczerpuje znamiona obrony koniecznej? Według Jerzego Dziewulskiego zdecydowanie tak. – Ci panowie postąpili niezwykle profesjonalnie – komentował na gorąco w TVN24. – Ratując niewinną ofiarę uderzyli w najsłabszy punkt przeciwnika.

Według przecieków od naszych informatorów w MSW, zaledwie kilkadziesiąt minut później tę samą kobietę zaatakowała budka wartownika przy ambasadzie rosyjskiej.

(c) ASZdziennik 2011-2013. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone

Fot. twitter.com/LukaszMezyk

Inspiracja: bezimienny bohater z Twittera, który w kontekście rozruchów (ale przed tęczą) przywołał zdarzenia z Gdyni. Bez Ciebie tego tekstu by nie było. Dzięki!

Reklamy

58 Komentarzy on “To tęcza zaczęła? Na monitoringu widać, jak zaczepia kobietę, a kibice rzucają się na pomoc”

 1. Mtrxx pisze:

  a to kobieta miała coś w czubie że ją stojące rzeczy zaczepiają ahahahhaha co za brednie

 2. Bupr pisze:

  Złośliwość rzeczy martwych.

 3. nexo pisze:

  Przy tak radykalnym i bezpardonowym naruszeniu wolności osobistej biednej kobiety i jej torebki. Powinniśmy sie cieszyć i tak tylko z tej jednej ofiary, która to za taka zbrodnie otrzymała prawie że humanitarną karę.

 4. smagliczka pisze:

  No ręce z nogami opadają :( żeby tak tęcze rzucały się na ludzi… Do czego ten świat zmierza? W głowie zwykłemu człowiekowi to się nie mieści. A już tak konkretna tęcza to ewidentna recydywistka – tyle już razy „ratowano” kogoś przed jej agresją. W dodatku niczym niesprowokowaną.

 5. sylred24 pisze:

  a to wredna jaka…

 6. aga pisze:

  ta tęcza jest szkaradna. I nie chodzi tu o ideę, nie jestem jej przeciwnikiem. Po prostu tęcza estetycznie kole moje oczy, szpeci piekny plac i kościół (piszę to jako osoba niewierząca, ale tak – właśnie ten kościół jest najpiękniejszą częścią tego placu).

  Czas, aby ta tęcza zniknęła na zawsze. nie w imieniu jakichś ideologii, lecz z czysto estetycznej prZyczyny.

 7. Max pisze:

  Czyżby kobieta-prowokator? Co ona miała takiego „w sobie” że była aż dwa razy zaczepiana?
  A może robiła coś czy mówiła – żeby kogoś sprowokować? Tego nagranie nie pokaże.

 8. tetryk pisze:

  To na pewno była tęcza gej, która zaatakowała polską kobietę patriotkę. Nie dziw, że młodzi zdrowi chłopcy rzucili się na pomoc.

 9. Shadow-wwa pisze:

  Podstępna tęcza i budka jak one śmiały zaatakować biedą kobietę.. Kobieta stanęła w obronie swojej torebki.. ciekaw jestem czy podobnie postąpiła by gdyby ją syrenka zaatakowała albo pomnik Dmowskiego, Piłsudskiego, Kopernika… pewnie by nie próbowała tak walczyć z nimi bo jednak nie da się ich podpalić..

 10. dex pisze:

  W naszym kraju sa debile a nie ludzie.

 11. To na pewno czerwony kolor,jako najbardziej agresywny z całej palety, zaatakował.Tak samo pod ambasadą.

 12. szampon z gdyni pisze:

  rzeczywiscie, słychać strzały!

 13. Marian pisze:

  Polska płonie, Polska płonie, wieje ogniowy wiaatr ;>

 14. Riqo Classiqo pisze:

  I kogo tu ścigać? Tęcza zmienia kolory niczym kameleon!!! Rysopis może być nieaktualny po godzinie! Kto jest winny????? Czerwień? Zieleń?

 15. mongolski pisze:

  Dla mnie tęcza mogłaby stać gdyby nie była podobna do Grodzkiej trochę do Millera,

 16. Movie show pisze:

  Pewnego dnia… (nie ruszaj mojej torebki) na rozstaju dróg Nowowiejskiej i Mokotowskiej, wśród kościelnych dzwonów( co się dzieje??)podczas obchodów marszu Niepodległości..( hej Gonzo co się dzieje na środku??) rok 2013 rozpoczynał nieoczekiwany obrót zdarzeń (Ratunku!!!”krzyk kobiety” Dawaj ją Heniek- głos mężczyzny) twórcy hitu mijając się z celem, oraz nie ma to praktycznie sensu (Gonzo to się jara!! Heniek to wszystko wina tej torebki!!!) Ratunku!!! puść mnie!!!- Przecież ja nic nie zrobiłam!!! prezentują hit pod tytułem (puść moją torebkę to limitowana edycja!!!) NAPAD PALĄCEJ SIĘ TĘCZY – Warsaw edition. W telewizji po 11 listopada 2013r.

 17. lays pisze:

  A Kierowca autobusu wstał i zaczął klaskać

 18. Piotreeek pisze:

  Sam jestem naocznym świadkiem i artykuł ten to całkowite kłamstwo, napisałem krótkie sprawozdanie z przebiegu dzisiejszych wydarzeń, jest to wstęp do dłuższej relacji którą zamierzam opublikować w późniejszym terminie, tak na prawdę było tak:
  Niezwykle agresywna w swojej formie lewacka prowokacja, tudzież atak na 80-letnią rencistkę w ciąży, prowadzącą piątkę starszych dzieci w celu patriotycznego, pokojowego w swojej formie obchodzenia święta 11 listopada – w grę w trakcie ataku wchodziły ostre narzędzia, miecze samurajskie oraz ciężki sprzęt rolniczy – zmusiła grupkę młodych studentów kulturoznawstwa, czynnie działających w ONR intelektualistów, do interwencji. W skutek jakże śmiałych czynów naszych kolegów, spacyfikowana ogniem została winna prowokacji tęcza oraz powyrywane drzewka chodnikowe, które bezczynnie przyglądały się całej sytuacji, zamiast jak nakazuje prawo interweniować w obronie biednej kobiety. Później odparto petardami atak ambasady (nie od dziś wiadomo, że budynek może zaatakować bogu ducha winnych przechodniów) wrogiego mocarstwa współpracującego z prowokatorami – w wyniku czego, zniszczony został przyczółek wroga w postaci budki dla policjanta, który w rzeczywistości był szpiegiem obcego wywiadu. Naszym dzielnym kolegom serdecznie dziękujemy i ze swojej strony obiecujemy równie czynnie jak oni, stać na straży PRAWDZIWEJ POLSKOŚCI!

 19. Paweł pisze:

  … bo to zła kobieta była :)

 20. Gosia P. pisze:

  W końcu jakaś normalna relacja z 11stego :)
  Zapraszam na więcej pozytywnych zdjęć z obchodów: http://nawidoku.esyndykat.pl/2013/11/12/odczarowujac-11-listopada/

 21. citizen pisze:

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=741681282527426&set=a.149457965083097.25669.111700175525543&type=1&theater jak nic to reanimowani z grobów faszystowscy gestapowcy w swych radiowozach podpalili tęcze i jarali się swym dzieła jak podczas palenia książek w 3 rzeszy

 22. Strażak amator pisze:

  No, jak teraz ludzie zaczną podpalać kościołym, w obronie dzieci, które zostały zaatakowane przez nie, to dopiero będzie się paliło…

 23. Shadow-wwa pisze:

  Jest jeszcze jedno bardzo proste rozwiązanie ustalić kto podpalił po nagraniach z kamer, przecież po to właśnie je opłacamy i niech osoby odpowiedzialne za podpalenie pokryją w 100% odnowienie tęczy wtedy nasze społeczeństwo rozrabiające szybko się oduczy niszczenia mienia publicznego, nawet jeżeli to mienie publiczne podskoczyło i samo zaczęło rozrabiać jak ta tęcza..

  • apugec pisze:

   Nie powinno tak być. Gdy ktoś jest prowodyrem bójki (a nagrania- niejawne jeszcze- mówią, że była nim tęcza), musi ponieść konsekwencje swoich czynów. Tęcza atakując powinna liczyć się z tym, że ktoś inny może stanąc w obronie ofiary, a także konsekwencji prawnych, w postaci nieodnawiania jej bądź demontażu (nie jestem prawnikiem, opieram się na wypowiedziach ekspertów z TV), lub skierowania na dodatkowe badania psychiatryczne, egzorcystyczne , a także powinna stanąć przed parlamentarnym zespołem i złożyć wyjaśnienia.

 24. anonim pisze:

  w tle słychać strzały

 25. sylwia pisze:

  Tęcza jest szpetna i dobrze że jej nie ma.

 26. apugec pisze:

  Za dużo się dzeje w tym kraju, oczywiście nikt nie uwierzy, że to tęcza mogła zaatakować. Jak zwykle gromy posypią się na głowy ludzi który chcieli, z jakby nie patrzeć- narażeniem swojego zdrowia pomóc ofierze. O ile na budkę wartownika miałbym oko idąc w przemarszu, to tęcza nie wzbudzałaby moich podejrzeń, sądze że również ta biedna kobieta miała do niej, może nie tyle zaufanie, co brak podejrzeń o niecne zamiary. Słyszałem z wiarygodnego źródła, że kostka chodnikowa działała wspólnie z tęczą, wręcz latała po uczestnikach marszu z propagandowymi hasłami „wziuu”, „bęc”, „jebs”, „bum”. Organizatorzy nie nadążali w wyłapywaniu kostek chodnikowych z tłumu.

 27. Heheszki pisze:

  Ta tęcza to miś na miarę naszych możliwości.

 28. umieramzesmiechu pisze:

  hahahahaaha xD nie wytrzymam zaraz ze śmiechu przestańcie * BŁAGAM

 29. Raifur pisze:

  Mnie i innych ludzi niedawno na cmentarzu ksiądz zaatakował. Szedł i chlapał ludzi wodą z jakiegoś pędzla. Wkurzyłem się i pewnie bym go podpalił, ale nie miałem z czego wykrzesać ognia.

 30. Raifur pisze:

  Można by pokusić się o określenie, że sypał gromami wodnymi. Dokąd ten świat zmierza ;/

 31. kleryk pisze:

  Jak to się ma do tezy, że tęczę podpalił wzrokiem kot? Komu wierzyć?

 32. Reblogged this on Mateusz Popiel and commented:
  Seems legit

 33. Mad Madecki pisze:

  I Niech mnie szybko spali radiacja ! Z tym kotem racja – ale robotem :) bardziej miałczącym dronem chyba , skoro w tęczy , jak dobrze się przyjrzeć jest zbyt dużo czerwonego . Podczerwień lała się z kocich oczu , aż doszło do zapłonu – ot ! I cała fizyka zajścia .

 34. […] sesję w “Super Expressie”, bo potrzebowała pieniędzy. Oglądalnościowe hity to z kolei: Tęcza, która przed spaleniem zaczepiła kobietę (138 tys. odsłon, 18 tys. lajków), Piotr Żyła podczas otwarcia olimpiady wyszedł na […]


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s