Będzie abonament od świętego spokoju. Za 19,99 zł miesięcznie rząd odpuści płacącym Polakom

Ministerstwo finansów liczy na dodatkowe wpływy.

Rząd już wkrótce ulży Polakom, którzy uważają, że gabinet Donalda Tusk prowadzi kraj w złym kierunku. Wszystko dzięki tzw. abonamentowi od świętego spokoju, nad którym prace kończy właśnie Jacek Rostowski. Na czym to będzie polegać?

– Za jedyne 19,99 zł miesięcznie każdy obywatel otrzyma możliwość „wypisania się” z dowolnych nowych regulacji tworzonych przez rząd – mówi nasze źródło w KPRM.

Abonamentowcy – jeśli takie będzie ich życzenie – zostaną na przykład wyłączeni z częściowej nacjonalizacji środków zgromadzonych w OFE. Podobnie będzie z posyłaniem 6-latków do szkoły.

– Ich dzieci będą mogły zaczynać edukację szkolną po staremu, czyli od 7. roku życia – twierdzi informator ASZdziennika. – Oczywiście jeśli rodzice wykupią im abonament.

Co ważne, abonament zakłada dobrowolność w wyborze zmian, w których będziemy lub nie uczestniczyć. Zatem możliwe jest wystąpienie na przykład z podwyżki podatków, przy jednoczesnym przystąpieniu do programu dopłat przy zakupie mieszkania.

Ministerstwo finansów wiąże z programem abonamentowym duże nadzieje. Resort chce, żeby do 2015 roku korzystało z niego 10 mln Polaków.

(c) ASZdziennik 2011-2013. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone

Fot. Kancelaria Premiera/CC/flickr.com

Reklamy

6 Komentarzy on “Będzie abonament od świętego spokoju. Za 19,99 zł miesięcznie rząd odpuści płacącym Polakom”

 1. flamenco108 pisze:

  No to ja się zapisuję…

 2. jj pisze:

  Jacek Rostowski już wyliczył wpływy z abonamentu w 2014 w wysokości 3,5 mld zł, co wpłynie pozytywnie na budżet.

 3. Pijany Elektryk pisze:

  Jednym słowem mamy rząd z ludzką twarzą:-) Ale że wpadli na taką supermarketową cenę! (19.99)

  Widać uczą się od najlepszych. 20 złotych to by już wyglądało trochę drogo.

 4. Xiaoszy pisze:

  Droga redakcjo!!!
  To przykre, że tak opiniotwórczy i poważny portal jak aszdziennik publikuje niesprawdzone informacje. Niestety, abonament od świętego spokoju NIE BĘDZIE przysługiwał wszystkim osobom, które będą chciały go wykupić. Ministerialny projekt wyraźnie zakłada, iż z abonamentu będą mogli skorzystać jedynie ci podatnicy, którzy łącznie spełnią następujące warunki:
  – co najmniej od 25 lat płacą abonament radiowo-telewizyjny i są w stanie to udokumentować odcinkami z poczty ułozonymi w porzadku chronologicznym (przelewy bankowe wykluczone),
  – mogą wykazać się dochodem rocznym w wysokości CO NAJMNIEJ 720 tys. rocznie,
  – nigdy nie dostali mandatu za przekroczenie szybkości (liczy się pełny okres użytkowania samochodu, od momentu zdobycia prawa jazdy).
  Uważam też, że stronniczo zignorowaliście wypowiedź min. Rostowskiego, który po swoim wystąpieniu w sejmie powiedział: „Święty spokój to luksus, a za luksus trzeba płacić”. Te słowa wyraźnie sugerują ukryte intencje fiskusa. Popraw się aszdzienniku i zmyślaj rzetelniej.
  Rozgoryczona czytelniczka


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s