Uwaga na oszustów! Zapraszają na degustacje wina, na których nie można się porządnie napić

Setki oszukanych w całym kraju.

Chodząc teraz na degustacje wina, należy mieć się na baczności – ostrzega policja. Jak wynika z informacji napływających z komend ze wszystkich większych miast w Polsce, w kraju grasuje zorganizowana grupa oszustów, która zaprasza na degustacje wina, a następnie dostarcza za mało alkoholu.

– Scenariusz jest zawsze taki sam – opisuje ASZdziennikowi oficer z Komendy Głównej Policji. – Najpierw ogłoszenie na Facebooku, często z konkursem, w którym można wygrać wejściówki, potem zaproszenie do porządnego lokalu z elegancką obsługą oraz pogadanką rzekomego sommeliera. Kiedy jednak impreza dopiero nabiera rumieńców, nagle goście zostają o tzw. suchym pysku.

– Zarezerwowałem sobie cały wieczór, a już o 22-giej nie było już nic do picia. Musiałem na własny koszt dobić się piwem jak jakiś żul – opowiada nam uczestnik jednej z takich imprez, a to tylko czubek góry lodowej.

Policja odbiera bowiem w ostatnim czasie po kilkadziesiąt zgłoszeń od oszukanych w całym kraju. Organa ścigania sprawę traktują więc poważnie.

Według naszych informacji choć śledczy sprawdzając każdy trop chodzą teraz na wszystkie dostępne degustacje, nie trafili jeszcze na ślad oszustów. – Komendy wojewódzkie meldują, że sprawa do łatwych nie należy. Jest jednak determinacja, żeby wyjaśnić rzecz aż do dna – tłumaczy nasz informator z KGP.

(c) ASZdziennik 2011-2013. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone

Fot. dudek/sxc.hu

Reklamy


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s