Lech Wałęsa: Film Wajdy? Nie rozśmieszajcie mnie. Gdyby nie ja, nigdy by tego nie nakręcił

Były prezydent ostro o słynnym reżyserze.

Choć na plakatach filmu „Wałęsa. Człowiek z nadziei” widnieje nazwisko Andrzeja Wajdy, Lech Wałęsa w „Kropce nad i” skrytykował tę decyzję dystrybutora.

– Film Wajdy? Niezłe żarty – oznajmił w wywiadzie z Moniką Olejnik. – Gdyby nie ja, ten film nigdy by nie powstał. Popytajcie Więckiewicza na kim się wzorował.

Zdaniem Lecha Wałęsy Andrzeja Wajdy w kluczowych momentach produkcji nie było nawet w stoczni. – Teraz twierdzi inaczej, żeby przypisać sobie nieswoje zasługi – skomentował. – Inna sprawa, że to mądrze, że się w stoczni nie pokazywał, bo by tylko przeszkadzał.

Zapytany pod koniec rozmowy, jak ocenia sam film, legendarny przywódca „Solidarności” odpowiedział w swoim stylu. – Jest w nim dużo prawdy i dużo nieprawdy. W obecnych realiach wywalczyłem jednak maksimum tego co się dało – ocenił Wałęsa.

(c) ASZdziennik 2011-2013. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone

Fot. MEDEF/CC 2.0

Reklamy

2 Komentarze on “Lech Wałęsa: Film Wajdy? Nie rozśmieszajcie mnie. Gdyby nie ja, nigdy by tego nie nakręcił”

 1. DOMINANTA pisze:

  • Zdaniem znanej dziennikarki : …Wałęsa był próżnym, pretensjonalnym, pewnym siebie ignorantem na dodatek nie czytającym książek ….Tak napisała o nim w opublikowanym w 2005 r. „Wywiadzie z sobą samą”: „Nasza epoka pozbawiona jest przywódców” – pisała Oriana Fallaci – „Kiedy się pomyśli, że pijak Jelcyn był carem, a ignorant Wałęsa Symbolem Wolności, uginają się nogi pod człowiekiem.” Wałęsa nie podobał mi się jako człowiek, ale stałam – podobnie jak wielu innych – wobec ogromnego dylematu: albo przysłużyć się Rosjanom i napisać, że Wałęsa nie jest OK, albo pomóc walce o odzyskanie demokracji i napisać, że Wałęsa jest w porządku. Wybrałam to drugie wyjście i nie miałam racji
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1027139,title,Slynna-dziennikarka-o-Walesie-to-prozny-ignorant,wid,14174024,wiadomosc.html?ticaid=111479

  • W ZWIĄZKU Z NOWĄ KSIĄŻKĄ DR HAB. S. CENCKIEWICZA PT. „WAŁĘSA CZŁOWIEK Z TECZKI”[…. Tak demaskatorskiej książki o Lechu Wałęsie jeszcze nie było! Ostry, odkrywczy i nowatorski publicystyczno-historyczny pamflet będący odpowiedzią na zalew kłamstwa o „naszej ikonie”. Kontrapunkt do filmu Andrzeja Wajdy! – czytamy na stronie wydawnictwa Zysk i S-ka.
  Jak zaznacza wydawca, Cenckiewicz „napisał książkę odsłaniającą nowe i skrywane fakty”. To rozprawa z mitem Wałęsy, który po rzekomym „incydencie” z „Bolkiem”, odkupił swoje winy i prowadził Polskę ku niepodległości. To książka o zdradzonym przywództwie, do którego wyniósł go Wielki Strajk w Sierpniu ’80. Ta książka to jaskrawa prawda o esbeckich źródłach mitu Wałęsy. To oskarżenie elit III RP – okrągłostołowego sojuszu nomenklatury z jej agentami i „pożytecznymi idiotami” – o sprzeniewierzenie się i poniżenie narodowego ruchu „Solidarności” – pisze wydawnictwo.] JEŚLI OKAŻE SIĘ ,ŻE NAPRAWDĘ w 100% -WAŁĘSA TO TW. SB, SZKODĘ NALEŻY NAPRAWIĆ! Podobnie jak ze sportowcami (olimpijczykami, mistrzem świata w kolarstwie itd. , którym udowodniono oszustwo , odebrano medale i zdegradowano, zaś medale wręczono innym olimpijczykom, to samo trzeba będzie zrobić z Wałęsą (odebrać Nobla, nagrody, wyróżnienia, kilkadziesiąt doktoratów, nazwę lotniska w Gdańsku, zakazać wyświetlania o nim filmów itd. bo nie może być on wzorcem, ideałem dla milionów rodaków i wszystkich ludzi świata. Byłby to blamaż i największa kompromitacja w dziejach niepodległej Polski, jako demokratycznego i obywatelskiego państwa prawa!
  http://wpolityce.pl/artykuly/62146-jest-tylko-jedna-twarz-lecha-walesy-jest-to-twarz-drobnego-ulicznego-cwaniaczka-o-moralnosci-typowego-tchorzliwego-zulika-gotowego-zrobic-kazde-swinstwo


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s