Włoskie media: Papież Franciszek nie wiedział, że w Polsce żyją katolicy. Chciał, żeby misjonarze przygotowali kraj na chrzest

Szok w Watykanie i nad Wisłą.

Pierwsza rysa na pontyfikacie papieża Franciszka ma niestety związek z naszym krajem. Jak donosi włoski dziennik „Corriere della Sera”, Ojciec Święty w ostatnich dniach zaskoczył  sekretarza stanu abpa Pietro Parolina prosząc o wysłanie misjonarzy do… Polski.

– Papież argumentował, że to największy kraj w Europie, który nie poznał jeszcze Chrystusa – relacjonuje gazeta.

W opinii głowy Kościoła wizyta misjonarzy mogłaby przygotować grunt pod chrzest „tego poczciwego, lecz pogańskiego ludu„. – Oczywiście na to trzeba czasu – stwierdził Franciszek. – Wierzę, że z Bożą pomocą ten ambitny cel możemy osiągnąć w ciągu najbliższych stu lat.

Pomysł, choć żył tylko do momentu odzyskania głosu przez abpa Parolina, wywołał sporą konfuzję w Watykanie, ale oczywiście jeszcze większą w Polsce.

Jak dowiaduje się ASZdziennik, w związku z tym Episkopat chce wysłać do Stolicy Apostolskiej delegację, która zapewni papieża o oddaniu Polaków wierze katolickiej. Według naszych informacji w skład misji wejdą między innymi kardynał Stanisław Dziwisz oraz arcybiskupi Sławoj Leszek Głódź oraz Henryk Hoser.

(c) ASZdziennik 2011-2013. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone

Fot. Tânia Rêgo/ABr/Licença Creative Commons Atribuição 3.0 Brasil

Reklamy

91 Komentarzy on “Włoskie media: Papież Franciszek nie wiedział, że w Polsce żyją katolicy. Chciał, żeby misjonarze przygotowali kraj na chrzest”

 1. Ashka pisze:

  Alez bylo by pieknie, gdybysmy byli takim poganskim ludem ehhh :(

 2. rudy013 pisze:

  e… Hoser ma na imię Henryk.

 3. bikermarek pisze:

  jeszcze premier i prezydent niech polecą

 4. Polscy hierarchowie są gotowi zrobić to samo z Watykanem, według nich to Stolica Apostolska jest pogańska.

 5. Riki pisze:

  Bzdury na szynach…to raczej redakcja coś pokręciła!!! Bo dla nas Italia to kraj z przemijającą kultura.

  • Anna Kudaj pisze:

   ZGADZAM SIĘ Z TOBĄ….MOŻE CHODZIŁO O BOLONIE A NIE O PLONIE…..NIE WIERZĘ ŻE FRANCISZEK NIE WIE SKĄ POCHODZI NASZ PAPIEŻ J.P.II….ZNOWU WYRWANE ZDANIE… I TAK BĘDZIE BO NIE MAJĄ CO PISAĆ ŻEBY SPRZEDAC

  • Jezus? Kto to jest Jezus? Józuś, powiedziałam Józuś... pisze:

   Drukowanymi literami…
   „Wyrwane zdanie” – z pewnością doczytane wszystko było od deski do deski ze zrozumieniem :)
   Reflex z pewnością leży w Twojej naturze – Anno Kudaj.
   Cieszymy się, że są tacy jak Ty – weseli ludzie :)

 6. co za… szkoda słów.
  Wszędzie jest chyba korupcja, bo większość osób przy „władzy” mija się z inteligencją

 7. kolos pisze:

  Papież nic, a nic sie nie pomylił ! Polska na gwałt potrzebuje misjonarzy i to najlepiej z Ameryki Poludniowej ponieważ , to co wierni i księża w Polsce uważają za wiarę Chrystusową w bardzo malym stopniu ma z nią coś wspólnego. Dlatego pilnie potrzebujemy misjonarzy, którzy odmienią nasze dusze i sprowadzą kościół na właściwą drogę !

  • A pisze:

   Myślę że jednak potrzebujemy też chirurgów z nowymi mózgami, może zaczniemy nieco mądrzej i inteligentniej podchodzić do pewnych spraw…

  • To racja. Już od dawna tak sądzę.

  • Garager pisze:

   Jeśli uważasz że nasz kościół potrzebuje misjonarzy, to widać że nawet do niego nie należysz a słuchasz tego co mówią i propagują te fałszywe media.

  • Poganin pisze:

   O niech przyjdą i zobaczą co im, MY poganie, zrobimy. Raz już przyszli i się zakorzenili. Pora wyrwać chwasta

  • guzik pisze:

   a nie lepiej, żeby zamiast misjonarzy z Ameryki Południowej, ściągnąć tu naszych „czarnych pasterzy” z Dominikany? na pewno umocniliby nas w naszej wierze ;)

 8. giovi pisze:

  Bardzo chciałabym zobaczyć ten artykuł na własne oczy. Z racji tego, że posługuję się biegle językiem włoskim, nie będę miała problemu przeczytać go od dechy do dechy, bo póki co, to dla mnie informacja wyssana z palca, człowieka o rozumku Kubusia Puchatka.
  Ludzie zastanówcie się, jak Papież mógłby powiedzieć takie bzdury?Czy żył do tej pory zamurowany lub zamknięty w jakimś lochu bez dostępu do mediów? o.O Nic nie widział, nic nie słyszał, co się działo , gdy umierał Papież Polak, nie dotarły do niego absolutnie żadne informacje ilu Polaków koczowało w Watykanie, nie widział tego szaleństwa które miało miejsce??? Nigdy do tej pory nie miał okazji spotkać na swojej drodze żadnego kardynała czy też biskupa polskiego???!!! Jestem pod wrażeniem głupoty osoby wypisującej takie dyrdymały, a że ludzie są skłonni w to uwierzyć, to zadziwia mnie jeszcze bardziej.
  Ps. Obecny Papież i Papież Polak, byli bliskimi przyjaciółmi, poczytajcie trochę różnych książek a nie tylko fejsbuk, onet a w razie co to pozostaje jeszcze wikipedia.
  Boszzzzze widzisz i nie grzmisz!!!

  • polostka pisze:

   mądra parafianko wykształcona nie pisze się fejsbuk tylko Facebook!!.

  • Prawdziwy Polak, Patriota pisze:

   Ja też znam biegle włoski (moja mama jest z Włoch) i czytałem ten artykuł. Ojciec Święty naprawdę tak powiedział…

   Ale widzę, że cnota pokory jest Ci obca. Zdarzenie uderzające w Twoją (i też moją) wiarę odebrało Ci spokój i widzę, że teraz obronnie będziesz dementować wszystkiemu, co nie pasuje Twoim wyobrażeniom. No cóż. Nic dziwnego, że myślą tak o nas za granicą…

  • ks.o pisze:

   prawda? ja także żądam dla osoby wypisującej takie dyrdymały stosu. podpalimy go razem, przy radosnym „te deum”.

  • Michał pisze:

   A zorientowałaś się już, że „Asz Dziennik” nie publikuje prawdziwych newsów?

  • a pisze:

   Pierwszy raz obcujesz z literkami? „ASZdziennik. Najlepsze zmyślone newsy w kraju…”

  • fuckthepope pisze:

   Naucz się czytać artykuły do końca ;)

  • Piotrek pisze:

   Przeczytaj stopkę …to co jest na dole tekstu ;) jest co prawda po polsku nie po włosku ale może zrozumiesz :)

  • kz pisze:

   NOWA PASTA :D

  • ja pisze:

   Szukalam nie znalazlam,

  • c pisze:

   Daruj, ale też nie popisujesz się lotnością intelektualną pisząc „Boszzzzze”

  • marilyn pisze:

   Oj tak Boszee widzisz i nie grzmisz, a co wykształcona osóbko jest napisane linijkę pod artykułem? Żeby było łatwiej przekopiuję
   „ASZdziennik 2011-2013. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone”

   Czytania ze zrozumieniem uczą przed testem gimnazjalnym i naprawdę nie potrzeba do tego biegle mówić po włosku :)
   Pozdrawiam i życzę więcej poczucia humoru :)

   P.S. Do wszystkich pozostałych, którzy nie zrozumieli: Wierzcie dalej ślepo we wszystko co wam media serwują, a już nawet 1% mózgu nie będziecie używać :)

  • Poganin w katolickim kraju pisze:

   Od grzmienia to jest Zeus, Thor i Perun… :-P

  • A władasz biegle Polskim??? TO DOCZYTAJ DO KOŃCA ! (c) ASZdziennik 2011-2013. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone. „Boszzzzze widzisz i nie grzmisz!!!” Ślepota czytelników internetu przechodzi wszelkie wyobrażenia. Ktoś sobie jaja robi o czym pisze na końcu „ZMYŚLONE”. Ale zamiast doczytać do końca lepiej pisać posty na całą stronę o znajomości włoskiego. Są na świecie jajcarze ale są i tacy którzy uwierzą we wszystko. No i cytat roku „a że ludzie są skłonni w to uwierzyć, to zadziwia mnie jeszcze bardziej.” Mnie też, że osoba która uwierzyła w te bajki dziwi się nad sobą

 9. Noir pisze:

  (c) ASZdziennik 2011-2013. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone. I to tyle w kwestii prawdziwości newsa. ;)

 10. Według naszych informacji w skład misji wejdą między innymi kardynał Stanisław Dziwisz oraz arcybiskupi Sławoj Leszek Głódź oraz Henryk Hoser.
  Czyżby w nagrodę a może żeby Franciszek ich nauczył prawdziwego chrześcijaństwa

 11. Andrzej pisze:

  Macierewicz się tym zajmie

 12. nat pisze:

  „ASZdziennik 2011-2013. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone” taki dodatek pod artykułem Miśki moje drogie … ;)

 13. xyz pisze:

  tylko Aszdziennik mógł coś takiego opublikować ;-)

 14. ddddd pisze:

  Buahahahah :D A nawet go zacząłem lubić ale po tej akcji by papież nie wiedział kim był przed nim no i krótko przed niemcem papieżem to wstyd

 15. POLAK pisze:

  BZDURY! Papież wie, że w 2016 na ŚDM będzie też świętował z Polakami 1050 rocznicę chrztu Polski! Kpina jakaś, żeby zrobić z papieża kretyna i z ludzi głupich! Jan Paweł II – może napiszecie, że Papież Franciszek nie wie, że to Polak?

  Kpina! Blog niczego warty!

 16. baszka pisze:

  Napewno musial slyszec o papiezu z Polski …ciekawe jak sobie wytlumaczyl ten fact …

 17. michu pisze:

  Ludzie pomyślcie logicznie, jak Papież mógłby powiedzieć coś takiego, to bzdury!!!

 18. nina pisze:

  to jakaś bzdura na stówę. przecież po śmierci jana pawła II chyba o żadnym kraju nie mówiło się tak dużo jak o polsce, (pokazywano jak opłakujemy jego stratę, modlitwy itd) poza tym wg mnie to inteligentny człowiek na pewno na tyle zorientowany, że jest rozeznany w „pogańskich krajach”.

 19. Mama Tata pisze:

  Niezła prowokacja. To początek nagonki na papieża, który chce kościoła dla ludzi zamiast ludzi dla kościoła.

 20. Mama Tata pisze:

  Ci co rozwalają kościół od środka zaczynają czuć zagrożenie. Brawo Franciszek!!!

 21. typ pisze:

  niech przyjada swoimi autami jak PIMPowie

 22. anonim pisze:

  „(c) ASZdziennik 2011-2013. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone”

 23. Oczywiście słowa papieża z pewnościa sa wyssane z palca, ale sklonily mnie do refleksji. Czy w Polsce sa prawdziwi chrzescijanie? czy katolikiem mozna nazwac kobiete z beretem moherowym na glowie, trzymajaca w rekach krzyz, ktorej twarz wykrzywia nienawisc? czy katolikiem mozna nazwac dygnitarzy koscielnych dla ktorych ubóstwo to tylko obco brzmiace slowo? czy katolik to Pan posel jeden z drugi krzyczacy/klamiacy z mownicy sejmowej? a moze katolikiem jest zwykly szary Polak wspinajacy sie po plecach innych na kolejne szczeble kariery?…temat rzeka

 24. Dogen pisze:

  Wcale się nie pomylił. Banda kolorowych przebierańców, która pod szyldem kościoła w Polsce grasuje wcale nie ma nic wspólnego z religią. To złodziejska szajka hipokrytów prowadząca firmę o ogromnych wpływach.

  • her pisze:

   Ciekawe …. Kościół to ja, ty i oni. Nazywanie mnie członkiem szajki hipokrytów to sąd nie poparty żadnym faktem, gdyż na pewno się nie znamy. Ciekawe jest to, że w naszej parafii wiedzą o tym, że budynek kościoła jest parafian, dzieła pomocy ubogim (Caritas), bezrobotnym, świetlica środowiskowa, adwokat dla ubogich, pośredniak, szkolenia i kursy (za free) dla potrzebujących, stołówka dla biednych, wsparcie grup zawodowych itp itd … to też nasze dzieło i wymaga ono, poza zaangażowaniem osób, również finansów. Jak nazwać takie działanie, kiedy ktoś kto nawet nie zajrzał do Kościoła (nie próbował się włączyć w jego dzieło) tylko patrzy na niego przez okienko telewizora, wypisuje takie bzdury ?
   Effatha panie Dogen.
   A artykuł fajny. Prowokuje. Pozostaje przeczytać komentarze i już znamy stan świadomości pokolenia Facebooka i nerwostrady … Zero autonomicznego procesu myślenia, pieniactwo, frustracje i chęć uchodzenia za tego inteligentnego. Szkoda jednak, że w rezultacie znowu wychodzi prawda razem ze słomą …
   Przyznam, że na początku dałem się uwieść temu artykułowi ale nie pasowało mi to do faktu ogłoszenia kolejnych dni młodzieży właśnie w Polsce. Więc wolałem się nie wypowiadać ;) . Dopiero po jakimś czasie zwróciliście mi uwagę na dopisek pod artykułem :)
   Jednak takich jadowitych komentarzy jakoś nie umiem ominąć. Jak by były poparte jakimiś faktami, argumentami, to można by polemizować. Jednak wychodzi medialna słoma z uszu …

 25. margosiczek pisze:

  To tylko test na czytanie ze zrozumieniem, osoby najbardziej zbulwersowane chyba miały z tym problem w szkole…

 26. Czytajcie do Końca pisze:

  (c) ASZdziennik 2011-2013. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone

 27. kkk pisze:

  przepraszam, ze tak głupio spytam, ale czy papież nie wiedział, że Jan Paweł II był Polakiem?

 28. Nie wiem o co wam chodzi. Papież ma rację. W Polsce żyje kilku katolików, którzy przejmują się nauką Mistrza z Nazaretu. Nie wiemy, gdzie mieszkają, bo nie rzucają się w oczy w przeciwieństwie do wrzeszczącej tłuszczy, której równie łatwo przychodzi krzyknąć „My chcemy Boga!” co „Ukrzyżuj go!” Reszta to poganie różnej maści. Przecież nikt zdrowy na umyśle nie powie, że Michalik, Głódź, Dydycz czy Kaczyński i Duda to chrześcijanie.

 29. j pisze:

  Powinien wysłać misjonarzy,żeby nawracali naszych biskupów

 30. lilith pisze:

  ludzie, co za dyskusja-to jest wymyslone, to „Asz dziennik”!!! taki żart!!!! opamiętajcie się!!!

  • Co nie zmienia faktu, że chrześcijańscy misjonarze są Polsce bardzo potrzebni. Może chociaż Jasnej Górze, z której zrobiono jaskinię zbójców, przywrócą właściwe jej miejsce w chrześcijańskim narodzie.

 31. Ma facet racje !!! Polska to tka chrześcijańska że chochoł i bałwan wychodzi zza każdego rogu chałupy !!! a babki i szeptunki w co drugiej zagrodzie :)

 32. JanKoll pisze:

  Pytanie zasadnicze !!! Gdzie lub w jakim momencie papież Franciszek popełnił błąd w tym stwierdzeniu i chęci rozszerzenia również w Polsce wiary w Chrystusa ??? W Polsce zyją sami barbażyńcy, którzy tego Chrystusa ciągle krzyżują i otumaniają naród, zamiast szerzyć wiarę :P

 33. Mieciu pisze:

  I co to za dziennikarstwo jest. Nauczcie się raz na zawsze: jak cytujemy Papieża to w tym samym tekście cytujemy red. Terlika który nam to z papieskiego na polski przetłumaczy!
  Przecież to podstawy!

 34. Paweł pisze:

  Bzdury wyssane z palca, Franciszek zaplanował już dawnmo wizyte w Polsce.

 35. alex pisze:

  Ludzie czytajcie do końca, nawet to co jest małym druczkiem, a dopiero potem weźcie się za komentowanie hahaha :D

 36. ania pisze:

  Kto pisze te głupoty?

 37. Ayor pisze:

  Może Papieżowi pokazywali jako dokument jakiś film o Polsce i na tej podstawie Papież Franciszek wydał swój osąd ? Może widział w telewizji Bigosława w trakcie składania kwiatów w Ossowie albo słuchał Tuska, jak mówił o potrzebie wykluczenia Radia Maryja i TV Trwam ? A może Kopaczowej jak łamie po raz tysięczny przykazanie ósme ? Albo Siedem-Dziur-Niesioła, jak zieje miłością z mównicy ??? Ja bym tak od razu Papieża od czci nie odsądzał ;-)

 38. Agata pisze:

  No przecież ten artykuł to kompletny żart! Ale się uśmiałam. :D I pomyśleć, że ludzie wzieliście to na poważnie!!! :D przeczytajcie stopkę, na samym dole artykułu. ;)

 39. Karolina pisze:

  Wysłać Kaczora i Rydzyka z zastępem „moherowych beretów” !!!! Udowodnią Papieżowi, że my wierzący!!!

 40. piotr pisze:

  Ej, ludziska, moi mili……nie szkoda wam czasu na takie bzdurne rewelacje. Ktoś was po prostu „podpuszcza” ….i teraz się śmieje:)))

 41. Daemon pisze:

  Kogo to obchodzi? Mimo wszystko, dobry żart o naiwności i ignorancji. Czekam na więcej wnikliwego dziennikarstwo o nas internautach. pozdrawiam.

 42. Hadriana pisze:

  Tylko spójrzmy jaka jest ta wiara w Polsce… A może właśnie potrzeba wysłać misjonarzy do świeckich nie zaangażowanych w dzieła Kościoła, do „niedzielnych” katolików i tych, którzy nawet o niedzieli zapomnieli… To że jesteśmy krajem katolickim jeszcze niestety nie oznacza, że głęboko wierzymy

 43. aa. pisze:

  Przeciwnicy Kościoła przestraszyli się, że Papież Franciszek zyskuje coraz więcej zwolenników i wymyślili bajeczkę żeby ostudzić entuzjazm wywołany Jego osobą. Przecież to wykształcony człowiek, znał Jana Pawła II, widzi Polaków w Watykanie. Nie bądźmy tak łatwowierni!

 44. Skibus pisze:

  papież Franciszek pokazał wielkość Boga poprzez siebie. A może Polska jest pogańska? Może wierząca jest tylko na papierze? Ile ludzi na prawdę wierzy? Może misjonarze zbiorą prawdziwy plon z Polski?

 45. Marta pisze:

  Ludzie, ślepi jesteście? ‚Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone’.

 46. Hel Smoleński pisze:

  To nie prawda! Ojciec Święty zażartował sobie, przecież nazywa się Franciszek, a to polskie imię. Papież jest Polakiem!

 47. Taka silna jest Wasz wiara baranki Boże :) hahahahahahaha !!!!! Religijny syf !!!!! Nawet Papież o nas nie słyszał !!! Ignorancja i zadufanie kościoła osiąga właśnie apogeum absurdu !!!!

 48. Herezja NASZEGO DZIENNIKA, tą droga prowadza do jawnej schizmy kościoła. Polski Kler nie może znieść że Franciszek kazał im sprzedać fury, skóry i komóry. próbują na wszelki sposób go ośmieszyć.

 49. świetne, zwłaszcza komentarze dotyczące artykułu. Sporo ludzi czyta albo bez zrozumienia, albo nie do końca i w porywie emocji pisze, broni zaciekle, wzywa niemal do świętej wojny w swym zaperzeniu.. Ja skomentuję komentarze słowami Marka Twaina „Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.”

 50. jarecki pisze:

  Ja dopiero po tym artykule sie dowiedziałem że Polska jest katolicka…
  To co teraz? Wymordują mi całe miasteczko w imię Jezusa Pana i każa się ochrzcić??!!!

 51. wiczi pisze:

  co za bollocks, zaczynacie łgać jak katole, żal!

 52. prrr pisze:

  przeczytajcie na koncu tej historii !!!
  (c) ASZdziennik 2011-2013. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone

 53. Marian pisze:

  Znowu tvn kłamie.

 54. Ola pisze:

  już zupełnie nie mają o czym pisać -.- a Jan Paweł II ?

 55. madziula pisze:

  matko w jakim kraju ja zyje :((

 56. madziula pisze:

  czytajac ten artykul i czytajac wasze wypowiedzi az sie wierzyc nie chce ze ludzie sa tak lekko myslni.. nawet gdyby tak powiedzial nie mowie ze nie mogl sie pomylic przyjezyczyc .. Benedykt tez cos chlapnal w naszym jezyku co mu slabo wychodzilo i wielka afere z tego zrobili ..no coz media sie tym zywia


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s