Watykański duchowny zamieszany w gejowską aferę. Został nakryty na Placu Św. Piotra z 100 tysiącami innych mężczyzn

Pierwszy skandal pontyfikatu Franciszka.

Medialny miodowy miesiąc nowego papieża właśnie dobiegł końca. Zakończyła go rzymska „La Repubblica” ujawniając gejowski skandal z jednym z wysoko postawionych watykańskich duchownych.

– Świeżo nominowany kardynał został przyłapany w pierwszą niedzielę lipca na Placu Św. Piotra w towarzystwie 100 tys. innych mężczyzn, którzy przybyli tam rzekomo w celach turystycznych i religijnych – ustalił dziennik.

Według ustaleń „La Repubbliki” towarzysze duchownego mieli się dla niepoznaki wmieszać w tłum ok. 170 tys. kobiet tego dnia odwiedzających Watykan, ale wprawne oko mogło dojrzeć, o co chodzi. – Kardynał nie ukrywał swoich uczuć – napisali dziennikarze. – Wielokrotnie wzywał zebranych do klękania i z zapałem błogosławił na prawo i lewo.

Teraz sprawą księdza-geja zajmie się Kongregacja ds. Duchowieństwa. Jeśli wina zostanie udowodniona, kardynał będzie musiał się wyspowiadać.

(c) ASZdziennik 2011-2013. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone

Fot. Dillif/CC 3.0/Wikimedia Commons

Reklamy

3 Komentarze on “Watykański duchowny zamieszany w gejowską aferę. Został nakryty na Placu Św. Piotra z 100 tysiącami innych mężczyzn”

  1. thehighwalker pisze:

    pomijając jak zwykle wpis-miszcz rozbawiły mnie do łez tagi! „gej, kościół, religia watykan” :D

  2. Scirenefas pisze:

    Biskup Hoser nie zażądał ściągnięcia spodni przez kandydatów na poroboszczów, a nawet nie zapytał ich o to, czy aby przypadkiem nie są obrzezani. Ta szokująca zmiana w praktyce administracyjnej kontrowersyjnego hierarchy może się upowszechnić. Polsce biskupi coraz częściej wyświęcają kleryków, a nawet mianują ich proboszczami bez zaglądania im do majtek.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s