CBOS: 57 proc. Polaków chce przejść do Bayernu Monachium

Jednoznaczny sondaż.

Wielu Polaków chce pójść w ślady Roberta Lewandowskiego, który przenosi się do Bayernu Monachium. Jak wynika z najnowszego sondażu CBOS z takim zamiarem nosi się 57 proc. badanych (17 proc. więcej niż w kwietniu). W Borussi Dortmund chce z kolei zostać 23 proc. Polaków (11 proc. mniej), a co piąty nie ma zdania.

Zwolennicy transferu do Bayernu jako główne powody wymieniają: chęć osobistego rozwoju, wyższe zarobki i lepsze połączenia lotnicze z Polską.

Przeciwnicy zmian wolą zostać głównie z uwagi na metody trenerskie Juergena Kloppa, obecność Polaków klubie oraz z chęci odegrania się na monachijczykach za przegrany finał Ligi Mistrzów. Są to jednak osoby o gorszym wykształceniu oraz z mniejszych ośrodków.

– „Partia Dortmund” zawsze będzie niezadowolona. Tymczasem z Diagnozy Społecznej 2013 wynika, że ci sami ludzie byli też przeciwni przejściu Roberta do samej Borussi, a wcześniej ze Znicza Pruszków do poznańskiego Lecha – komentuje specjalnie dla ASZdziennika prof. Janusz Czapiński.

(c) ASZdziennik 2011-2013. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone. Tekst powstał z inspiracji fana ASZdziennika na Facebooku.

 Fot. Bayern FC

Reklamy


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s