Szok w Platformie. Jarosław Kaczyński w tajemnicy zapisał się do PO i może wystartować na szefa partii

Spełnia wszelkie warunki.

Nie taki finał ogłoszenia przyspieszonych wyborów na szefa PO Donald Tusk sobie wyobrażał. Tuż po zakomunikowaniu tej decyzji Adam Hofman ujawnił w TVN24, że w wyborach może wystartować też… Jarosław Kaczyński.

– Bez większego rozgłosu zapisał się do partii Donalda Tuska w zeszłym roku i ma już półroczny staż zapewniający mu bierne prawo wyborcze – powiedział Hofman.

Jak się dowiadujemy, Kaczyński od tego czasu nie jest też formalnie członkiem PiS, ponieważ podwójne członkostwo wykluczyłoby go z wyścigu po fotel szefa Platformy.

Informacja wywołała szok w PO. – Nie możemy oddać partii w ręce ludzi szalonych – pisał na gorąco na Twitterze Sławomir Nowak. Nie wszystkich jednak ta perspektywa zmartwiła.

Prezes (były) ostatecznej decyzji jeszcze nie podjął, ale już z konserwatywnego skrzydła PO dochodzą głosy, że to idealny lider dla frakcji, której nie podoba się, że Platforma skręca w lewo.

Jeden z ważnych konserwatystów mówi nam bez ogródek: – Tylko z Kaczyńskim na czele możemy stać się realną alternatywą dla rosnącego w siłę PiS.

(c) ASZdziennik 2011-2013. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone

 Fot. pis.org.pl

Reklamy


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s