Toruń i Bydgoszcz budują lotnisko. Pas startowy będzie w Toruniu, terminal w Bydgoszczy

Powalczą o klientów Modlina.

Do walki o tanich przewoźników dołączyły właśnie Toruń i Bydgoszcz. W regionie powstanie najnowocześniejszy port lotniczy w Polsce.

Oba zantagonizowane na ogół miasta tym razem szybko ustaliły podział władzy na lotnisku. – Terminal będzie w Bydgoszczy, a pas startowy w oddalonym o 41 kilometrów Toruniu – ogłosiła na urzędowym opłatku wojewoda kujawsko-pomorska Ewa Mes.

Nieprzypadkowo zbiega się to z kłopotami z pasem startowym w Modlinie. – Jest duża szansa, że nasze lotnisko do 2015 roku przejmie połączenia z podwarszawskiego lotniska – powiedziała Mes. – A już na pewno do 2025 roku, kiedy powstanie droga dojazdowa.

Jak udało się nam ustalić,  nie oznacza to końca istniejącego już Portu Lotniczego Bydgoszcz. Lotnisko nadal będzie obsługiwać komunikację z Toruniem.

Więcej ASZdziennika znajdziesz codziennie na Facebooku (klik)

(c) ASZdziennik 2011-2012. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone


10 Komentarzy on “Toruń i Bydgoszcz budują lotnisko. Pas startowy będzie w Toruniu, terminal w Bydgoszczy”

 1. Mariusz pisze:

  Mam nauczkę. Już więcej nie będę pił kawy czytając ASZdziennik…

 2. Jestem naprawdę ciekaw jak będzie ta kooperacja wyglądała. Miejmy nadzieje, że to początek wielkiej miłości obu miast i moment pozbycia się przez Toruń wszelkich kompleksów i wyjętych z kapelusza pretensji i niechęci to nas, Bydgoszczan ;)
  A serio mówiąc miejmy nadzieje, że jakoś to działać będzie ;P

 3. olga.letycja pisze:

  Bardzo mi się podoba ta koncepcja. Mam tylko nadzieję, że bydgoski terminal udźwignie liczbę pasażerów codziennie dojeżdżających do Torunia do pracy. Nie ukrywajmy – to spore wyzwanie logistyczne

  • A mówią, że w komentarzach w sieci ludzie wylewają na siebie pomyje…;)

  • olga.letycja pisze:

   Ależ skąd. My jesteśmy kulturalnie oświeceni – to odziedziczyliśmy po bardzo sympatycznej rywalizacji w konkursie po Europejską Stolicę Kultury 2016 :)

  • Tylko się od Was uczyć!;)

  • olga.letycja pisze:

   Zapisy na korepetycje będzie przyjmować miła pani w okienku bydgoskiego terminala. Czartery odlatują 4 razy dziennie, a w Toruniu czekają już najlepsi specjaliści od nauki międzymiastowej miłości i wzajemnego szacunku. Jest tylko jeden minus… do Bydzi trzeba będzie wrócić na piechotę. Albo Polskim Busem do Wawy aby przekazywać kaganek oświaty dalej. PKP nie polecamy :)


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s