Psycholodzy: Opóźnić start Ekstraklasy. Po Euro, Londynie i Estonii naród nie jest jeszcze gotowy na nową traumę

Zdrowie publiczne może być zagrożone.

17 sierpnia startuje nowy sezon Ekstraklasy. Problem w tym, że psycholodzy biją na alarm. ASZdziennik dotarł do pisma, jakie PZPN otrzymał tuż po meczu Polska-Estonia od Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

– Z uwagi na zdrowie publiczne niewskazany jest zaplanowany na ten piątek start rozgrywek Ekstraklasy – pisze PTP. – Ludzka psychika między kolejnymi, nawet planowanymi, traumami potrzebuje regeneracji. Ostatnie obfitujące w traumatyzujące wydarzenia sportowe tygodnie, takiej regeneracji nie zapewniały.

Psycholodzy zalecają w związku z tym rezygnacją z przynajmniej czterech kolejek rozgrywek, wskazując też na niekorzystny układ gier. Zdaniem PTP zdrowie publiczne wymaga, aby kibice nie oglądali jeszcze takich meczów jak Lechia Gdańsk-Polonia Warszawa (1. kolejka), Zagłębie Lubin-Piast Gliwice (2. kolejka) czy Legia-Podbeskidzie Bielsko-Biała w trzeciej kolejce.

PZPN na razie nabrał wody w usta. Udało nam się tylko uzyskać luźno związany ze sprawą komentarz Antoniego Piechniczka, wiceprezesa Związku: – Mało kto pamięta o tej ważnej dla mnie osobiście rocznicy, ale równo 30 lat temu też miała wystartować Ekstraklasa.

Zostań fanem ASZdziennika na Facebooku (klik)

(c) ASZdziennik 2011-2012. Wszystkie cytaty i prawie wszystkie wydarzenia zostały zmyślone

Reklamy

One Comment on “Psycholodzy: Opóźnić start Ekstraklasy. Po Euro, Londynie i Estonii naród nie jest jeszcze gotowy na nową traumę”

  1. syd pisze:

    nic się nie stało… Polacy nic się nie stało….niiiiic się nie staaaaało, Polacy nic się nie stało!:) ładnie śpiewam???? Ej no pozwólmy naszym grać!


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s