Nowe odcinki autostrad nie łączą się ze starymi. Mijają się o 60-70 kilometrów

Najgorzej jest na flagowych A1 i A2.

Wyjaśniło się, dlaczego rząd ociąga się z dopuszczeniem autostrad do użytku przed Euro 2012. Jak dowiaduje się ASZdziennik, kontrola stanu sieci drogowej w ministerstwie transportu wykazała, że budowane na piłkarski turniej odcinki mijają się z już istniejącymi nawet o kilkadziesiąt kilometrów.

Najgorsza sytuacja jest na A2. Jak donoszą nasze źródła w resorcie, odcinek z Warszawy do Strykowa przestrzeli ten węzeł o około 70 km na północ. – To wina zawirowań z ciągle zmieniającymi się podwykonawcami – mówi nam jeden z urzędników. – Ale przynajmniej mieszkańcy Gostynina będą mieli teraz autostradowe połączenie ze stolicą.

Podobny prezent dostanie 16 tysięcy rypinian, którym przypadnie w udziale koniec pierwotnie prowadzącego do Torunia odcinka autostrady A1. Drogowcy działając pod presją wyśrubowanych przez Euro 2012 terminów w czasie budowy skręcili 60 km na wschód.

Niestety, nie udało nam się uzyskać komentarza w tej sprawie od ministra Sławomira Nowaka. – Nie ma mnie dziś w resorcie – napisał tylko w SMS-ie. – Wizytujemy właśnie budowę A2, choć głowę dam, że jechaliśmy do Krakowa.

(c) ASZdziennik 2011-2012. Wszystkie cytaty i prawie wszystkie wydarzenia zostały zmyślone

Jeszcze więcej na Facebookowej stronie ASZdziennika

Reklamy


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s