Sondaż: Mecz otwarcia na Euro 2012 wygrywamy po golu w 11 minucie

Świetna forma Lewandowskiego.

Euro 2012 coraz bliżej, cieszy więc, że morale wśród kibiców jest na wysokim poziomie. Jak wynika z sondażu dla ASZdziennika, aż 63 proc. badanych uważa, że inauguracyjny mecz z Grecją zakończy się zwycięstwem 1:0 po golu Lewandowskiego w 11 minucie. Jedynie 17 proc. stawia na bezbramkowy remis.

Bardziej równomiernie rozkładają się nastroje związane z meczem z Rosją. 32 procent znów stawia na 1:0 dla naszych (tym razem po golu Dariusza Dudki w 80 minucie), ale niemal tyle samo (30 proc.) przewiduje 1:1, w którym Rosjanie obejmują prowadzenie po golu Arszawina tuż przed przerwą, z szybką odpowiedzią Obraniaka w 53 minucie z wolnego. Pozostałe scenariusze mieszczą się w granicach błędu statystycznego, choć warte odnotowania jest 2 proc. ankietowanych, którzy spodziewają się wyniku 3:0 po hat-tricku Sławomira Peszki.

Po pierwszych dwóch meczach Polacy z co najmniej 4 punktami do awansu do następnej rundy będą potrzebować już tylko remisu z Czechami.

Ale nasi chłopcy nie będą się hamować – 41 proc. respondentów stawia na 2:0 po koncertowej grze Lewandowskiego (gol z karnego w 23 min. i kapitalny lob już w doliczonym czasie) lub na 3:0 (27 proc.), gdzie Lewandowskiego przyćmiewa Kuba Błaszczykowski (gole w 6 i 40 min.), a nasz snajper dobija Czechów po pięknym rajdzie w 79 minucie.

Zapowiada się więc dla biało-czerwonych niezwykle udany turniej. Nie znamy jednak wyników fazy pucharowej – na odpowiedni sondaż trzeba poczekać do ustalenia par drugiej fazy turnieju.

(c) ASZdziennik 2011-2012. Wszystkie cytaty i prawie wszystkie wydarzenia zostały zmyślone