Kancelaria Sejmu ujawnia: Te aplikacje ściągają posłowie na swoje iPady

Duże różnice między klubami.

Sejmowe iPady trafiły do posłów zaledwie kilka dni temu, ale dzięki specjalnej apliklikacji Kancelaria Sejmu już dysponuje pierwszymi statystykami, co do pozycji, jakie posłowie ściągają na swoje nowe tablety. Jako pierwsi dotarliśmy do roboczych szacunków. Z uwagi na ochronę danych osobowych dostaliśmy wykaz jedynie z podziałem na kluby.

Posłowie PO zwykli narzekać, że rząd traktuje klub głównie jako maszynkę do głosowania. I to daje się wyczytać z preferencji w App Store. Z racji dużej ilości wolnego czasu posłowie Platformy postawili na rozrywkę: na ich liście panują niepodzielnie Angry Birds. Ale nie tylko. – Mamy prawie 100 zakupów aplikacji pozwalającej oglądać Cyfrę+ online – ujawnia w rozmowie z ASZdziennikiem urzędnik Kancelarii Sejmu. – Po konferencjach w sprawie autostrad jest też więcej zakupów gry Asphalt 6.

W PSL z kolei trudno odnaleźć dominujący wzór pobrań. – W klubie nie ma w tej sprawie dycypliny – mówi nam poseł Eugeniusz Kłopotek. Na liście ludowców znajdziemy więc i Plants vs. Zombies, jak i bardziej poważne Swine Flu Detector.

Co ciekawe, podział na lewicy widać też w zakupach w App Store. SLD stawia na edukację i zdrowie – stąd na liście Kaloriopedia i Angielski dla dzieci. Ruch Palikota wybiera natomiast lifestyle i podróże. Posłowie RP rzucili się na Amsterdam Travel Guide oraz pozycje w stylu THC Calc czy 8500+ Drinks & Cocktails.

Tą ostatnią aplikację znajdziemy też na liście Solidarnej Polski, co może potwierdzać, że politykom SP bliżej do Janusza Palikota niż się wydaje. Ale jest też rys charakterystyczny: ziobrystów bardzo zainteresował Kalkutaror Odsetkowy.

Swoje iPady personalizują też posłowie PiS. Nie stronią od gier w stylu Boss Battles, ale ściągają też bardziej użyteczne aplikacje jak Flight Radar Pro czy Simple Physics. Jedna osoba kupiła też grę Cat vs. Dog.

(c) ASZdziennik 2011-2012. Wszystkie cytaty i prawie wszystkie wydarzenia zostały zmyślone

Jeszcze więcej na Facebookowej stronie ASZdziennika

Reklamy


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s