Narodowe Centrum Sportu straciło już 500 mln zł. Setki premii w ciągu doby

Tłumy warszawiaków korzystają na luce w prawie.

Jak dowiaduje się ASZdziennik, wysoka premia dla byłego szefa Narodowego Centrum Sportu Rafała Kaplera to tylko czubek góry lodowej. Urzędnicy znający finanse NCS twierdzą, że takie rachunki księgowi podpisują co najmniej po kilka razy dziennie. Postanowiliśmy to sprawdzić.

Piątek, godzina 9 rano, siedziba NCS przy Stadionie Narodowym. Pod budynek podjeżdża zatłoczony bus, z którego wylewa się kilkanaście osób i biegiem zmierza w kierunku wejścia do budynku. Straźnik próbuje zastąpić im drogę, ale tłum powiększony nagle o kilkudziesięciu pasażerów z pobliskiego przystanku tramwajowego wdziera się do budynku.

Po kilku minutach, wyraźnie zadowoleni, pierwsi intruzi spokojnie opuszczają NCS. Są bogatsi od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. – Jestem tu przynajmniej raz w tygodniu – mówi pan Marek, monter telewizji kablowej. – Jeszcze miesiąc i zacznę się budować. Pani Katarzyna, studentka: – W końcu pojadę do Indii. 20 tysięcy piechotą nie chodzi.

Dzwonimy do biura prasowego Centrum. – Co się dzieje? To się dzieje, że codziennie dziki tłum z ulicy biegnie do kadr, zatrudnia się przy zarządzaniu budową stadionu narodowego i po paru sekundach się zwalnia – słyszymy. – Nie nadążamy ze zlecaniem przelewów.

Według naszych informacji wszystko przez lukę w jednym z rozporządzeń z czasów Mirosława Drzewieckiego, które ustala  obowiązkowe premie dla kadry zarządzającej budową stadionu niezależnie do wyników i stażu pracy. Jak się dowiadujemy, przekazywana wśród warszawiaków pocztą pantoflową informacja o luce tylko w tym roku kosztowała budżet co najmniej 500 mln złotych. To dlatego Stadion Narodowy ciągle drożeje – przepisy każą włączać premie w koszty budowy.

Urzędnik z ministerstwa sportu. – Nie wiemy co robić. Minister Mucha wszystkie siły resortu rzuciła do rozgrywek 3. ligi hokeja.

(c) ASZdziennik 2011-2012. Wszystkie cytaty i prawie wszystkie wydarzenia zostały zmyślone

Dużo więcej na Facebookowej stronie ASZdziennikaSkomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s