NIK o Stadionie Narodowym: Nie da się atakować lewym skrzydłem

Tylko u nas wyniki tajnej kontroli.

Nowe kłopoty Stadionu Narodowego. ASZdziennik dotarł do niejawnych wyników nienagłaśnianej kontroli Najwyższej Izby Kontroli na najważniejszej arenie sportowej kraju. Wnioski kontrolerów nie pozostawiają wątpliwości – na Narodowym jest jeszcze wiele do zrobienia. Oto najważniejsze rzeczy do poprawienia przed Euro 2012.

1. NIK twierdzi, że nie da się atakować lewym skrzydłem. Jak czytamy w wystąpieniu pokontrolnym „większość dośrodkowań z lewej strony nie dochodzi do napastników, a pozostałe trafiają do bramkarza, niezależnie od ustawienia”. Zdaniem kontrolerów problem znika po przerzuceniu ataków na prawą flankę.

2. Izba ma zastrzeżenia do malowania na boisku. Cytat z raportu: „malowanie do gry w polo może faworyzować drużyny anglosaskie”.

3. Ekspertyza gęstości murawy wykazała, że optymalne dla jej utrzymania jest, żeby jednocześnie przebywało na niej nie więcej niż 11 graczy. Przy większej liczbie „ma tendencje do miejscowego zapadania do 100 cm poniżej nominalnej wysokości”.

4. NIK potwierdza też, że „boisko wiernie oddaje krzywiznę Ziemi, ale sprawia to, że sędzia główny często widzi tylko głowę sędziego liniowego”.

5. Uchybień nie są pozbawione boksy dla komentatorów. Na przykład stanowisko dla Dariusza Szpakowskiego „zapewnia zbyt małą przestrzeń na roczniki Tygodnika Kibica”.

6. Są także wątpliwości co do wielkości sektora dla urzędników państwowych i samorządowych. Zdaniem NIK 7 tysięcy miejsc nie zawsze będzie wystarczać.

7. Ale to nie koniec. Stadion nie jest też do końca przygotowany na sierpniowy koncert Madonny. „W głównym wyjściu na płytę boiska nie zmieścił się często używany przez artystkę 4-metrowy neonowy krzyż”.

Strona rządowa jeszcze nie ustosunkowała się do wyników kontroli, ale nieoficjalnie wiadomo, że Donald Tusk zamierza w najbliższych dniach zorganizować publiczne konsultacje w sprawie organizacji Euro 2012 w Polsce. Ważny polityk PO: – Ta decyzja nie jest wiążąca. Wszystko jeszcze można odkręcić.

(c) ASZdziennik 2011-2012. Wszystkie cytaty i prawie wszystkie wydarzenia zostały zmyślone

Dużo więcej na Facebookowej stronie ASZdziennika

Reklamy


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s