TYLKO U NAS! Tajny program ponad 200-sekundowego szczytu Merkel-Tusk

Negocjacje trwały do ostatniej chwili.

ASZdziennik dotarł do programu szczytu Merkel-Tusk na brukselskim szczycie UE. – Negocjacje trwały do ostatniej chwili, ale udało się nam wywalczyć to, co chcieliśmy – słyszymy od polskiego dyplomaty.

I tak, szczyt rozpocznie się od 90-sekundowej sesji dla reporterów (Niemcy nalegali na 60 sekund). Następnie Merkel i Tusk siądą przy stole do 120-sekundowej sesji dla telewizji. Spotkanie zakończy 30 sekund ściskania dłoni. Najpierw pierwsza dłoń wyciągnie Angela Merkel, a uściśnie ją Donald Tusk, po 15 sekundach politycy zamienią się rolami.

Tylko na papierze wygląda to tak zwyczajnie. – Nasi negocjatorzy wspięli się na wyżyny swojego rzemiosła, żeby odwieść Niemców od pomysłu, żeby politycy podczas kluczowej sesji siedzącej rozmawiali – mówi nasze źródło. Polska zaproponowała, żeby zamiast rozmowy kanclerz i premier przez te 120 sekund na przemian swobodnie gestykulowali.

Otoczenie Donalda Tuska wiele sobie po poniedziałkowym szczycie obiecuje. Ważny polityk PO: – Jeszcze nie testowaliśmy tak napiętego programu, ale jak się powiedzie, będziemy mogli zrezygnować z dotychczasowej czasochłonnej formy 700-sekundowych konsultacji.

(c) ASZdziennik 2011-2012. Wszystkie cytaty i prawie wszystkie wydarzenia zostały zmyślone

Dużo więcej na Facebookowej stronie ASZdziennika

Reklamy


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s