20. Finał WOŚP! Wielka Orkiestra zagrała w tym roku dla zagrożonej strefy euro

Jurek Owsiak: To największy finał w historii.

XX finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pobił wszelkie, zdawałoby się już wyśrubowane rekordy: jeszcze więcej koncertów, jeszcze więcej wolontariuszy, jeszcze więcej aukcji i orkiestrowych happeningów na całym świecie.

Cel też był wyjątkowy: – W tym roku wyszliśmy poza czysto medyczną perspektywę – mówił ASZdziennikowi Jurek Owsiak. – Teraz uruchamiamy serca i energię Polaków pod hasłem ratowania strefy euro. Dotyczy to też naszych dzieciaków. Czym byłaby ich przyszłość bez wspólnej waluty?

Owsiak przyznał, że brzmi to trochę górnolotnie, ale WOŚP ma konkretne cele. – Chcemy wyposażyć siedzibę Komisji Europejskiej, gdzie odbywają się kluczowe szczyty na temat euro, w najnowocześniejszy sprzęt. Również europarlament zgłaszał nam brak projektorów i kluczowej infrastruktury do telekonferencji – wyliczał Owsiak.

Do tego dochodzą potrzeby kilkuset europarlamentarzystów, think tanków i samego Europejskiego Banku Centralnego. – Jeśli poprawimy warunki w jakich ratuje się strefę euro, szanse na jej przeżycie gwałtownie wzrosną – tłumaczył dyrygent Wielkiej Orkiestry. Za chwilę jednak skończył rozmowę, bo wsiadał na pokład balonu, którym poleciał do Strasbourga, żeby obejrzeć sale komisji spraw gospodarczych i monetarnych.

Nie wszystkim jednak po drodze z zapałem prezentowanym przez Owsiaka. Łukasz Warzecha, konserwatywny publicysta: – To, że orkiestra Owsiaka musi zbierać pieniądze na coś, czym powinny zająć się rządy, świadczy o słabości państwa. Nie ma się z czego cieszyć – napisał w komentarzu na pierwszej stronie „Faktu”.

Podobne tony można było usłyszeć ze strony hierarchii kościelnej. – Niech jednodniowy wysiłek głośnej grupy nie przesłoni dobra, jakie przez cały rok strefie euro daje katolicki Caritas – powiedział w porannej homilii abp. Józef Michalik, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

(c) ASZdziennik 2011-2012. Wszystkie cytaty i prawie wszystkie wydarzenia zostały zmyślone

Dużo więcej na Facebookowej stronie ASZdziennika

Reklamy

3 Komentarze on “20. Finał WOŚP! Wielka Orkiestra zagrała w tym roku dla zagrożonej strefy euro”

  1. Katon Najmłodszy pisze:

    Szacunek :)))

  2. Z tej okazji wydano monetę pamiątkową w kształcie serca.
    http://gielda-inwestora.pl/?p=3561


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s