Ruch Palikota alarmuje: Są ogromne problemy z refundacją marihuany

Minister zdrowia ma coraz więcej wrogów.

Zwrot w batalii o wotum nieufności dla ministra zdrowia. Do wrogów Bartosza Arłukowicza dołączył właśnie Ruch Palikota. – Nie może być tak, że w różnych częściach kraju marihuana ma różny stopień refundacji – mówi poseł Andrzej Rozenek. – Sprzedawcy i pacjenci są zdezorientowani. Mętlik w głowie to najdelikatniejsze określenie tego, co teraz czują.

Rozenek w rozmowie z ASZdziennikiem przedstawia dane zebrane już w tym roku przez posłów Ruchu. I tak, o ile w Warszawie marihuana i jej zamienniki nadal objęte są refundacją 30 procent (50 proc. dla pacjentów ze znaczną przewlekłością)  po stronie producentów, tak w Gdańsku i Krakowie jest to już tylko 10 proc. Najgorsza sytuacja panuje jednak w Katowicach, okręgu posła Rozenka. – Niejasności w przepisach spowodowały, że z obawy przed karą sprzedawcy całą odpłatność przerzucają na pacjenta.

Rozenek dodaje, że wielu potrzebujących za wezwaniem polityków Ruchu zrobiło zapasy przed 1 stycznia. – Te starczą jednak co najwyżej do połowy miesiąca, dlatego trzeba błyskawicznej interwencji rządu – mówi. – Ale już z nowym ministrem. Przerzucanie winy na zagraniczne koncerny jest tu mało poważne.

Głosowanie nad wnioskiem o wotum nieufności dla ministra Arłukowicza spodziewane jest na posiedzeniu Sejmu zaczynającym się 25 stycznia. Oprócz Ruchu Palikota, „za” jest również Prawo i Sprawiedliwość.

(c) ASZdziennik 2011. Wszystkie cytaty i prawie wszystkie wydarzenia zostały zmyślone

Dużo więcej na Facebookowej stronie ASZdziennika

Reklamy


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s