Ministerstwo prostuje: To nie chodziło o eutanazję psów, tylko samych celników

Obrońcy zwierząt odetchnęli z ulgą.

Wyjaśniła się sprawa z rozporządzeniem ministra finansów o rzekomej eutanazji psów ze służby celnej. Media i obrońców zwierząt zbulwersował fragment o możliwości przekazania psa-emeryta do lecznicy „w celu dokonania eutanazji„.

Na resort posypały się gromy, protestował też związek zawodowy celników. Do gaszenia pożaru ruszył więc sam minister Jacek Rostowski. Już w niedzielę uspokajał na Twitterze: – Proszę nie panikować. Rozporządzenie nie dotyczy psów. Za chwilę poprawiony tekst.

I rzeczywiście – w nocy Rostowski zamieścił link do uaktualnionego rozporządzenia, w którym „pies-celnik” zastąpiony został „celnikiem”. Jak słyszymy w ministerstwie, zapis o eutanazji nie będzie jednak dotyczyć wszystkich pograniczników, a jedynie – jak w omyłkowej wersji z psami – tych najbardziej schorowanych. Według naszych informacji to rozwiązanie satysfakcjonuje związki zawodowe.

– Dobrze, że resort się zreflektował zanim życie stracił choć jeden zasłużony dla państwa zwierzak – komentuje sprawę Anna Matlak z Fundacji „iPies”. Zaznacza jednak, że już teraz trzeba pomyśleć o zapewnieniu psom płynnej zmiany pana, jeśli dotychczasowy opiekun będzie „podpadać” pod zmienione rozporządzenie.

(c) ASZdziennik 2011. Wszystkie cytaty i prawie wszystkie wydarzenia zostały zmyślone

Dużo więcej na Facebookowej stronie ASZdziennika

Reklamy


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s