Kaczyński to taboret. Tusk to wersalka. Najnowszy sondaż dla „ASZdziennika”

Takie są nastroje na 5 dni przed wyborami.

Często się zdarza, że polityk kojarzy się z zwierzęciem – co pokazuje najnowszy sondaż dla Radia Zet. Ale jeszcze częściej szefowie partii kojarzą się z meblami. Postanowiliśmy to zbadać.

Respondenci dostali do wyboru kilka popularnych mebli. Mieli je powiązać z bądź z Jarosławem Kaczyńskim, bądź Donaldem Tuskiem.

I tak, dla 35 proc. badanych Jarosław Kaczyński jest taboretem (Tusk zaledwie dla 23 proc.). Podobna liczba – 33 proc. – powiązała szefa PiS ze spluwaczką (Tuska 19 proc.). Z kolei Tusk najbardziej kojarzy się z wersalką – 37 proc. wskazań (przy 17 proc. Kaczyńskiego) – oraz z koszem na bieliznę. Tak widzi szefa rządu 33 proc. respodentów (20 proc. dla Kaczyńskiego).

– Z badań wynika, że wyborcy nie widzą w Jarosławie Kaczyńskim oparcia – komentuje dla „ASZdziennika” wyniki Grzegorz Miecugow. Nie zgadza się z nim Michał Karnowski. – Ja zawsze opieram się o spluwaczkę, kiedy z niej korzystam. Nie lubię za to szafek na buty. Kilkakrotnie ktoś mi w nich poprzestawiał obuwie.

Badanie przeprowadzono w dniach 1-2 października na próbie 1000 osób z wykształceniem wyższym z miast powyżej 500 tys. mieszkańców.

(c) ”ASZdziennik” 2011. Wszystkie cytaty i prawie wszystkie wydarzenia zostały zmyślone

A my jesteśmy fotelem czy kredensem? Zostań fanem „ASZdziennika” na FACEBOOKU!

Reklamy


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s