Fundacja Batorego: Ruch Palikota ma na listach najwięcej ludzi z wąsami

RPP zawstydza inne partie.

Dotarliśmy do najnowszego raportu Fundacji Batorego, która zweryfikowała deklaracje komitetów wyborczych na temat walki z wykluczeniem osób z wąsami. Socjolodzy fundacji policzyli udział kandydatów z tą formą zarostu na listach wyborczych.

I tak, najwięcej osób z wąsami kandyduje z Ruchu Poparcia Palikota (24,2 proc. miejsc). Potem jest PSL (19,3 proc.), PiS (13,1 proc.) i SLD (11,6 proc.). Zaskakuje tu słaby wynik PO – partia Donalda Tuska ma jedynie 6,5 proc takich kandydatów. – Ludzie z wąsami zarabiają do 20 proc. mniej niż  reszta populacji. Przez ostatnie cztery lata Platforma nie zrobiła nic, żeby coś z tym zrobić – komentuje dla „ASZdziennika” prof. Magdalena Środa. – Ruch Palikota po raz pierwszy dał wąsaczom polityczną podmiotowość.

Jak się dowiadujemy, PO na finiszu kampanii zamierza jeszcze o nich powalczyć. – Michał Boni dopina właśnie program budowy „wąsików”, gabinetów modelowania zarostu w najbiedniejszych gminach – słyszymy w sztabie PO. – Prezydent naciska, żeby ogłosić go przed wyborami.

Według Fundacji Batorego problem społecznego i politycznego wyklucznia osób z wąsami dotyczy 11 proc. mężczyzn  i 4 proc. kobiet. W UE wskaźnik ten wynosi odpowiednio 5 i 2 proc, ale w większości krajów starej Unii obowiązuje parytet.

(c) ”ASZdziennik” 2011. Wszystkie cytaty i prawie wszystkie wydarzenia zostały zmyślone

Zostań fanem „ASZdziennika” na FACEBOOKU!

Reklamy


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s