Ważne ogłoszenie. Od dziś nowe zasady opisywania działań prezydenta Komorowskiego

„ASZdziennik” inauguruje nową rybrykę.

Drodzy Czytelnicy. Informujemy, że właśnie zmieniły się zasady korzystania ze zdjęć Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Jak czytamy na stronie internetowej prezydent.pl:

Zdjęcia pochodzące z oficjalnego serwisu fotograficznego Kancelarii Prezydenta RP mogą być wykorzystywane jedynie w celu ilustrowania materiałów, dotyczących działań Prezydenta RP. Jakakolwiek ingerencja w integralność zdjęcia – w tym kadrowanie czy obróbka graficzna – jest niedozwolona. Wszelkie wykorzystywanie zdjęć pochodzących z oficjalnego serwisu fotograficznego Kancelarii Prezydenta RP w celach komercyjnych lub w materiałach o charakterze politycznym jest zabronione. Publikacja lub kontekst wykorzystania zdjęcia nie może naruszać dobrego imienia Rzeczpospolitej Polskiej, Prezydenta RP, Jego Rodziny i Kancelarii Prezydenta. Publikujący zdjęcia zobowiązuje się do podpisania ich autora oraz źródła ich pochodzenia.

Zamierzamy się do tego w pełni dostosować inaugurując stałą rubrykę „Działania prezydenta RP” i porzucając lekki ton w relacjonowaniu urzędowania Bronisława Komorowskiego. To będzie wyspa obiektywnego spokoju w oceanie szyderstwa wylewajacym się z gazet i kanałów telewizyjnych.

To zupełnie nowy format w polskich mediach. Jego główną częścią będzie zdjęcie z serwisu prezydent.pl wraz z krótkim opisem nienaruszającym nowych zasad korzystania ze zdjęć. Poniżej przykładowa publikacja.

Działalność prezydenta RP: Bronisław Komorowski wylatuje do Strasbourga

Prezydent Bronisław Komorowski wraz z małżonką tuż przed wejściem na pokład rządowego samolotu, który następnie udał się do Strasbourga. Drzwi samolotu są otwarte, parze prezydenckiej brakuje już tylko kilku kroków. Zachmurzenie duże, ale bez opadów. Prezydent i Pierwsza dama podróżują z odkrytymi głowami.


2 Komentarze on “Ważne ogłoszenie. Od dziś nowe zasady opisywania działań prezydenta Komorowskiego”

  1. słuchaczytelnik pisze:

    zapomnieliście dodać info o autorze zdjęcia, ach wy wy!


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s