Tylko u nas! Najważniejsze meksykańskie media o kampanii wyborczej w Polsce

Specjalna korespondencja z Meksyku.

Najważniejsze meksykańskie media poświęcają sporo uwagi kampanii wyborczej w Polsce.

„Reforma” w komentarzu redakcyjnym zwraca uwagę na niezwykle małą przewagę PO nad PiS. – Obozy Tuska i Kaczyńskiego idą łeb w łeb, a o wyniku przy niskiej frekwencji będą decydować twarde elektoraty partii.

„El Universal” podkreśla za to „intrygujący pojedynek między SLD a Ruchem Palikota. – Lider lewicy na półmetku kampanii stracił świeżość. Napieralski musi przekonać lewicowy elektorat, że to on jest prawowitym liderem po lewej stronie – czytamy w relacji z Polski. Zdaniem gazety największą słabością Janusza Palikota jest brak wyrazistych liderów Ruchu poza nim samym.

Największy tabloid „El Grafico” po raz kolejny wraca do sprawy Smoleńska. Poniedziałkowe wydanie gazety otwiera wywiad z Antonim Macierewiczem, w którym ten kwestionuje najważniejsze tezy raportu Millera i ujawnia dowody na zestrzelenie prezydenckiego tupolewa. Meksykański czytelnik dowiaduje się o tych rewelacjach jako pierwszy na świecie. Z powodu różnic czasowych między Polską a Meksykiem „El Grafico” mógł tu wyprzedzić „Gazetę Polską Codziennie”.

Z kolei sportowy „Record” odnotowuje, że ostatnia 10. kolejka ligi odbyła się bez większych antyrządowych incydentów. Jedynie na meczu Ameriki z Tijuaną 20 tysięcy widzów zgromadzonych na Estadio Azteca w Mexico City mogło zobaczyć transparenty krytykujące Donalda Tuska za areszt dla Piotra S., znanego tu jako „El Anciano”.

Dla „ASZdziennika” z Mexico City Ojciecredaktor

Reklamy

One Comment on “Tylko u nas! Najważniejsze meksykańskie media o kampanii wyborczej w Polsce”

  1. petroniusz pisze:

    el anciano , dobre :D


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s