Neonaziści z Białegostoku żądają pieniędzy od ratusza. Za zniszczenie gwiazdy Dawida

To oni wypromowali miasto na świecie.

Białostoccy neonaziści grożą natychmiastowym zaprzestaniem aktów ksenofobicznej przemocy, jeśli miasto nie wypłaci im do końca miesiąca 50 tys. zł za wypromowanie Podlasia w światowych serwisach informacyjnych.

– Podam tylko jeden przykład. Informację o zniszczeniu gwiazdy Dawida w centrum miasta obiegła cały świat. I co? I gów…  – żali się w rozmowie z „ASZdziennikiem” Bogumił, jeden z uczestników ataku. – To była spektakularna akcja, a odzew na nią był olbrzymi. Za podobną kampanię Warszawa czy Wrocław musiałyby zapłacić miliony złotych.

Zostań fanem „ASZdziennika” na FACEBOOKU!

Bogumił dodaje, że działania nacjonalistów nie są tanie. – Za wszystko płacimy z własnej kieszeni. Kije bejsbolowe, farby i pędzle, wojskowe buty, treningi tajskiego boksu, nawet fryzjer. To wszystko sporo kosztuje – wylicza aktywista i dodaje, że bez wsparcia miasta nie ma szans na utrzymanie codziennej działalności dotychczasowego rozmachu.

Władze ratusza rozkładają jednak ręce. – Wszyscy wiedzą, że Białystok to sękacze, skini i dojlidy. Ale, niestety, kasa miasta jest pusta – mówi nam jeden z miejskich radnych. – W tym roku nie mamy już pieniędzy na promocję. Może niech postarają się o grant z Unii?

Skini nie wierzą jednak w te obietnice i zapowiadają akcje dywersyjne. – W Warszawie już wywiesiliśmy transparent „Przepraszamy za Jedwabne” z herbem Jagiellonii. To było ostrzeżenie. Jeśli nie dostaniemy kasy – ostrzega aktywista – rozważymy nawet przeniesienie się do innego miasta.

Dla „ASZdziennika” z Białegostoku Tomasz Gonza

(c) ”ASZdziennik” 2011. Wszystkie cytaty i prawie wszystkie wydarzenia zostały zmyślone

Druga szansa na zostanie fanem na FACEBOOKU!

Reklamy


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s