Myśliwi błagają prezydenta, by wrócił na polowania. Bo „zwierzęta się rozleniwiają”

Czy prezydent pójdzie na łów?

Od kampanii prezydenckiej Bronisław Komorowski powstrzymuje się od polowania. Zrobił to pod presją mediów i kolegów partyjnych. Okazuje się jednak, że decyzja prezydenta zachwiała niejednym ekosystemem.

Dlatego musiała zareagować Naczelna Rada Łowiecka. Jak dowiaduje się „ASZdziennik”, rada zaprosiła właśnie prezydenta Komorowskiego na pierwszy jesienny odstrzał lochy dzika w Dobrym Lesie pod Kozienicami. To wielkie wydarzenie w życiu myśliwskiej braci. – To prawda. Marzymy o tym, by prezydent znowu był z nami. Bardzo brakuje nam jego obecności i wspólnych gawęd przy ognisku – mówi nam wprost rzecznik Rady Jacek Paliwąs. Ale główny powód jest o wiele poważniejszy.

Rada wysłała na ręce prezydenta pismo, w którym czytamy: – Gdy myśliwi nie wychodzą na łów, zwierzęta lenią się. Zatracają tak ważny w naturze instynkt przetrwania. Niektóre nawet tyją. To zależność potwierdzona wiele lat temu przez amerykańskich akademików.

I dalej: – Wszyscy też wiemy, że obowiązkiem prawdziwego myśliwego jest dbanie o właściwą kondycję dzikiej zwierzy! Dlatego prosimy Pana, Panie Prezydencie, o powrót do polowań. Niech Pan tego nie robi dla nas! Niech Pan to zrobi dla zwierząt!

Sławomir Nowak, poproszony przez nas o komentarz odpowiedział w dość enigmatyczny sposób: – Nic o tym nie wiem, ale jak mówi pan prezydent, „podobno każda strzelba raz do roku sama strzela”.

Dla „ASZdziennika” Tomasz Gonza

(c) ”ASZdziennik” 2011. Prawie wszystkie cytaty i prawie wszystkie wydarzenia zostały zmyślone

Fajne było, nie? Zostań fanem na FACEBOOKU!

Reklamy

One Comment on “Myśliwi błagają prezydenta, by wrócił na polowania. Bo „zwierzęta się rozleniwiają””

  1. racjonalizator pisze:

    myśliwi powinni zająć się regulacją populacji wron i kruków, bo to się już wymyka spod kontroli, albo niech zajmą się tym specjalnie wyznaczone osoby, wyposażone w mocną broń pneumatyczną, np. stażyści w kołach myśliwskich


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s