Mecz Polska-Niemcy. Oceny Polaków. Głowacki, Wawrzyniak i długo, długo nic

Mamy już trzon zespołu Euro 2012.

Szczęsny 3 – Trochę zbyt efekciarski. Parę razy musieli go ratować Wawrzyniak i Głowacki.

Wasilewski 3 – Trochę zbyt pewny siebie. Dopuszczał do sytuacji strzeleckich po swojej stronie, żeby w ostatniej chwili efektownie rzucać się Niemcom pod nogi.

Głowacki 5 – Ostoja spokoju. Niejeden po dwóch żółtych kartkach i karnym po bezsensownej interwencji by się załamał, ale nie Głowacki. Oby był zdrowy na Euro.

Perquis 3 – Nerwowy przez pierwszy kwadrans, gdy nie wiedział, w jakich strojach grają Polacy. Przez większość meczu niepotrzebnie neutralizował Głowackiego i Wawrzyniaka.

Wawrzyniak 5 – Gdyby się nie przewrócił w ostatniej sekundzie, byłby bohaterem narodowym. Na boisku zawsze tam, gdzie najwięcej się działo.

Murawski 4 – Świetnego defensywnego pomocnika poznaje się po tym, że go nie widać. Wielki mecz.

Dudka 3 – W cieniu Murawskiego. Trochę za często było go widać. Plus za próbę wymuszenia karnego w akcji, po której padła pierwsza bramka. Gdy Niemcy zatrzymali się widząc lot Dudki, Lewandowskiemu wystarczyło tylko przyłożyć nogę.

Błaszczykowski 3 – Za bardzo ryzykował ciągle podając do Lewandowskiego. Ale szczęście go nie opuszczało – gdyby zamiast w prawy, strzelał karnego w lewy róg, Wiese by spokojnie obronił.

Mierzejewski 4 – W Turcji znacznie poprawił grę ciałem. Po jego zagraniach zwijała się z bólu połowa reprezentacji Niemiec.

Peszko 5 – Kapitalne zawody. Świetnie wychodził na czyste pozycje. Ale musi jeszcze trochę  popracować nad swoim firmowym strzałem po ziemi prosto w bramkarza.

Lewandowski 3 – Za często przyspieszał akcje. Niepotrzebnie dryblował, kiedy mógł piłkę odegrać do tyłu do Głowackiego. Brawa za gola, choć główną robotę wykonał wtedy Dudka.   

Matuszczyk 2 – Poprawny zmiennik Peszki.  Słabiej jednak strzela po ziemi.

Brożek 4 – Najlepiej grający bez piłki polski napastnik. To właśnie tak wywalczył karnego. Koledzy powinni do niego częściej rzadziej zagrywać.

Glik, Pałowski, Rybus – grali za krótko, żeby grać dobrze.

(c) ”ASZdziennik” 2011. Wszystkie cytaty i prawie wszystkie wydarzenia zostały zmyślone

Fajne było, nie? Zostań fanem na FACEBOOKU!

Reklamy


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s