Zyta Gilowska złapała gigantycznego krokodyla na Filipinach. „Nie mogłam milczeć”

Wielki wyczyn członkini RPP.

Rośnie zaangażowanie profesor Zyty Gilowskiej w sprawy publiczne. Po trzech latach milczenia członkini Rady Polityki pieniężnej zdecydowała się niedawno skrytykować politykę gospodarczą rządu i opowiedzieć się za Jarosławem Kaczyńskim w nadchodzących wyborach. Ale to nie koniec.

Jak się dowiedzieliśmy, pani profesor wzięła też udział w zakończonej sukcesem operacji schwytania 6,5-metrowego krokodyla w filipińskim Bunawanie. Gilowska włączyła się w ostatnią, kluczową fazę obławy na siejącego w okolicy postrach zwierza. – Bez eksperckich wskazówek tej bohaterskiej Polki nigdy byśmy go nie obezwładnili – chwalił Polkę burmistrz Edwin Cox Elorde.

Sama Gilowska powiedziała dziennikarzowi Associated Press, że sytuacja na Filipinach nie dała jej wyboru. – Słyszałam, że bestia niczym wściekły buldożer zaatakowała niewinnego rybaka. Nie mogłam stać z boku. Nie mogłam milczeć.

Wątpliwości mają jednak konstytucjonaliści. Jerzy Stępień, były prezes Trybunału Konstytucyjnego: – Konstytucja jest tu jednoznaczna. Członkowie Rady Polityki Pieniężnej nie mogą się angażować po żadnej ze stron sporu.

(c) ”ASZdziennik” 2011. Wszystkie cytaty i prawie wszystkie wydarzenia zostały zmyślone

Fajne było, nie? Zostań fanem na FACEBOOKU!Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s