Tylko u nas! Sejm rzuca wyzwanie „Farmville”. Ujawniamy grę „Wiejska. Farma”

Kolejny polski przebój?

Koniec z martwym sezonem politycznym w czasie sejmowych wakacji. Grupa informatyków Kancelarii Sejmu pod kierownictwem Waldemara Pawlaka stworzyła polską odpowiedź na „Farmville”, najpopularniejszą przeglądarkową grę świata. Jako jedyni zostaliśmy zaproszeni na zamknięty pokaz.

„Wiejska. Farma” kopiuje mechanizmy rozgrywki słynniejszej „Farmy”. Gra polega na zarządzaniu znanymi politykami i zaspokajaniu ich potrzeb przez rozbudowany system nagród i kar. Twórcy mówią też o pełnej integracji z Facebookiem. Premiera już za tydzień.

– Mam na swojej farmie pół PiS-u i cały rząd Platformy – ujawnia w rozmowie z „ASZdziennikiem” zaproszona przez Pawlaka do testów europosłanka Joanna Senyszyn. – Wysłałam właśnie siano Hofmanowi i kwiaty Grabarczykowi.  Lubię patrzeć jak się wkurzają.

Senyszyn zmienia jednak zdanie – zirytowani politycy nie powiększają dochodu farmy – i postanawia podbudować ego swoich podopiecznych. – Hofman dobrze reaguje na pocztówki od prezesa, Grabarczyk lubi stare lokomotywy.

Jak dowiadujemy się we władzach PSL, Waldemar Pawlak pracuje już nad dodatkiem, który pozwoli graczom utworzyć nowy rząd. Wiadomo też, że testerzy w ministerstwie gospodarki raportują, iż najwięcej dochodu generuje na farmie koalicja PO-PSL. Mają tylko pretensje grających już w „Wiejską” polityków.

Nasze źródło z PSL: – Podobno skupiają się głównie na wyrzucaniu z farmy swoich konkurentów. Grabarczyk wylatuje średnio 200 razy dziennie.

Dla „ASZdziennika” Hester

(c) ”ASZdziennik” 2011. Wszystkie cytaty i prawie wszystkie wydarzenia zostały zmyślone

Fajne było, nie? Zostań fanem na FACEBOOKU!

Reklamy


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s