PILNA: Dogadali się! Debata Polska-Niemcy jutro na żywo o 20.45 w TVP

Transmisja z Gdańska.

Koniec uników i sztabowego cwaniactwa. Jednak dojdzie do długo wyczekiwanej debaty Polska-Niemcy. Jutro o 20.45 na PGE Arenie w Gdańsku.

Negocjacje były bardzo burzliwe. Jak się dowiedzieliśmy, to Polacy negocjowali bardzo agresywnie – grozili nawet w pewnym momencie zamknięciem stadionu. Pojawił się też postulat, by debata odbywała się bez udziału publiczności.

W końcu jednak wypracowano trudny kompromis: debata będzie trwać 90 minut. Uczestnicy mogą w jej trakcie poprosić o chwilę odpoczynku, jednak ten czas zostanie doliczony przeciwnikowi. W połowie przewidziana jest przerwa.

Nie jest jeszcze jasne, co będzie nadawać ton dyskusji. Nieoficjalnie wiadomo jednak, że Niemcy od początku zamierzają nawiązywać do 17 poprzednich, przegranych przez Polaków spotkań. – Naszą szansą jest zbytnia pewność siebie Niemców po ostatniej debacie z Austriakami – mówi nam Jacek Zieliński z polskiego sztabu.

Eksperci zwracają też uwagę na nieprzypadkowy termin debaty. – W tym czasie inne telewizje będą transmitować debaty Szkocji z Litwą i Anglii z Walią – mówi politolog Jarosław Flis. – Jednak to o gdańskiej debacie będzie się tylko mówić.

(c) ”ASZdziennik” 2011. Wszystkie cytaty i prawie wszystkie wydarzenia zostały zmyślone

Fajne było, nie? Zostań fanem na FACEBOOKU!

Reklamy


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s