Tylko u nas! Kaddafi zbudował podziemną replikę Trypolisu. Byliśmy tam

To tam się ukrywa?

Jak donoszą nasi libijscy reporterzy, plątanina korytarzy, którą Muammar Kaddafi poruszał się po mieście to nie wszystko. – Podczas podziemnych wyścigów wózkami golfowymi odkryliśmy tajemniczy właz. Aż nam karabiny opadły na to, co za nim zobaczyliśmy – mówi 17-letni Ahmed.

Khamis, dowódca oddziału, który odkrył przejście: – Nie mamy jeszcze całkowitej pewności, ale wygląda to na wierną kopię Trypolisu w skali 1:1.

To nie do końca prawda, bo ekscentryczny władca Libii podziemną stolicę wzbogacił między innymi o park rozrywek z rollercoasterami i kilkusetmetrowymi zjeżdżalniami kończącymi się w basenach z podgrzewaną ozonowaną wodą. Park, mimo, że imponujący, wzbudził jednak powszechny niesmak. Na każdym rogu parku obecne były maskotki z filmów Walta Disneya, oficjalnie nienawidzonego przez reżim.

Prywatny Trypolisland Kaddafiego ma swoje własne zasilanie w postaci reaktora atomowego, który był rozwijany pod pretekstem prac nad bronią masowego rażenia. Nie udało się jak dotąd zlokalizować wyłącznika zasilania, obiekt pracuje więc non-stop, dostarczając po zniszczeniu disneyowskich maskotek ludności tak koniecznych rozrywek w pierwszych dniach wolności.

Na ten podziemny karnawał pada jednak cień niepokoju. Khamis: – Musimy być czujni. Po naszym odkryciu nabierają sensu ostatnie słowa Kaddafiego, że swobodnie przechadza się po Trypolisie.

Dla „ASZdziennika” z Trypolisu Aubrey De Los Destinos

(c) ”ASZdziennik” 2011. Wszystkie cytaty i prawie wszystkie wydarzenia zostały zmyślone

Fajne było, nie? Zostań fanem na FACEBOOKU!

Reklamy


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s