Tajne posiedzenie Sejmu: Słowo „debata” to mowa nienawiści. Ale uratuje budżet

Zmiany na czas kampanii.

Sejm w przyspieszonym trybie przyjął ustawę o zakazie używania słowa „debata” i związanych z nim konsekwencjach finansowych. Tylko dla tej ustawy w ostatnią niedzielę odbyło się dwugodzinne niejawne posiedzenie parlamentu.

Zakaz dotyczący „debaty” – od teraz to element mowy nienawiści – obejmuje wszystkich parlamentarzystów i zostanie zniesiony dopiero po ogłoszeniu wyników wyborów. Każdy, kto publicznie użyje tego słowa zostanie ukarany mandatem. Jego wysokość będzie uzależniona od liczby osób, które niefortunną wypowiedź usłyszały – to 1 złoty za osobę.

– To dobra stawka – ocenia Marek Zuber ekonomista i analityk rynków finansowych. I dodaje: – Najbardziej ryzykowne będą wypowiedzi w mediach. Tu koszty mogą iść w miliony.

Ustawę przygotował parlamentary zespół ds. deficytu budżetowego, którym kieruje minister finansów Jacek Rostowski. – Nie wykluczam, że w zależności od sytuacji finansów państwa konieczne będzie wprowadzenie kolejnych zakazów. Trwają właśnie ostatnie konsultacje w sprawie takich słów jak „dług”, „frank” czy „benzyna” – ujawnia minister w rozmowie z „ASZdziennikiem”.

Jednocześnie sztaby wyborcze cały czas szukają dobrych zamienników dla słowa „debata”. PiS stawia na „starcie opcji polskiej i innej”, PO na „platformę słowną”, a PSL rozważa „zielony zakątek”. Nie udało nam się tylko ustalić propozycji SLD. Jak się dowiadujemy, partia musi dopiero przeprowadzić debatę.

Specjalnie dla „ASZdziennika” (pseudonim kobiety pracującej w telewizji)

(c) ”ASZdziennik” 2011. Wszystkie cytaty i prawie wszystkie wydarzenia zostały zmyślone

Fajne było, nie? Zostań fanem na FACEBOOKU!

Reklamy


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s