Europejska lewica błaga Polaków: Powstrzymajcie Napieralskiego!

Lider polskiej lewicy wystraszył Zachód.

Nie milkną na świecie echa wystąpienia programowego Grzegorza Napieralskiego. Frank Bsirske, szef największego niemieckiego związku zawodowego ver.di, wezwał do ogólnokrajowego zrywu przeciwko polskiej ekspansji. – To na Niemcach, jako najbliższych sąsiadach Polski, spoczywa obowiązek zablokowania rodzącego się tam zagrożenia – apeluje Bsirske na łamach lewicowego dziennika „TAZ”. – Zablokujmy granicę, zatrzymujmy pociągi jadące ze Wschodu! Wyłapujmy samochody z polskimi rejestracjami. Nie dajmy polskim lewakom szansy przedostania się na Zachód!

Pierwszym efektem tego apelu jest paraliż linii kolejowej z Warszawy do Berlina. Awaria systemu komputerowego pracującego na niemieckim oprogramowaniu spowolniła już pociągi na tej trasie. Bsirske zasugerował w tekście, że być może już wkrótce ta ważna arteria kolejowa zostanie całkowicie zamknięta. Podobne działania zapowiadają związkowcy z Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii czy Włoch.  Takiego zjednoczenia lewicy Europa nie widziała od czasu studenckiej rewolty roku 1968.

Polacy! Powstrzymajcie Napieralskiego! – to napis, który z własnych nagich ciał ułożyli ludzie w 15 stolicach na zachód od Odry.

A wszystko to w odpowiedzi na niedzielne przemówienie Grzegorza Napieralskiego na konwencji programowej SLD. Szef Sojuszu obiecał na niej Polakom, że będą dostawać pensje i emerytury takie same, jak wszyscy mieszkańcy Europy. – Dlaczego on chce nam obniżać zarobki do polskiego poziomu? Nie chcemy dostawać tyle co Polacy! Co my mu zrobiliśmy? – pytają setki tysięcy emerytów, studentów i biznesmenów skupionych  na Facebooku w grupie „Napieralski! No pasaran!”.

Szef SLD sprawy nie chce komentować. Przesłał nam tylko krótkiego SMS-a: Nopasaranie! Jutro bez obaw!

Dla „ASZdziennika” Tomasz Gonza

(c) ”ASZdziennik” 2011. Wszystkie cytaty i prawie wszystkie wydarzenia zostały zmyślone

Fajne było, nie? Zostań fanem na FACEBOOKU!

Reklamy


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s