Największa tajemnica rządu: To oni kierują Tuskiem i jego ministrami

Tego nie zobaczysz w telewizji.

Przeciwnicy od lat zarzucali Donaldowi Tuskowi działanie pod dyktando sondaży. To fałszywa teza. Jak ustaliliśmy, premier i jego ministrowie są kierowani nie przez wykresy poparcia, a przez porannych prezenterów TVN24.

Mechanizm jest prosty. W paśmie „Wstajesz i wiesz” prowadzonym między innymi przez Jarosława Kuźniara, prowadzący codziennie zapowiadają popołudniowe transmisje z wydarzeń z udziałem Donalda Tuska i jego ministrów.

Problem w tym, że najważniejsi politycy PO o swoich planach słyszą wtedy po raz pierwszy. Tak jak i reszta widzów.

Wysłali Sikorskiego do Libii

– Pal sześć, gdy zapowiadają, że pan premier jedzie gdzieś w Polskę. Wtedy nerwów nie ma, jedziemy spokojnie – mówi proszący o anonimowość współpracownik premiera. – Ale najgorsze, gdy słyszymy, że lecimy gdzieś w Europę, żeby za parę godzin umacniać dialog. To jest dopiero koszmar.

Klasyczny przykład z ostatanich tygodni to podana rano informacja o podróży Radosława Sikorskiego do libijskiego Bengazi. – Gdyby Sikorski nie załatwiał spraw we Francji, nigdy by nie zdążył – ujawnia nasz informator.

Dług wdzięczności?

Pytaliśmy wielu ludzi PO o źródło tej niecodziennej relacji. Wielu rozkładało ręce. – Jak przechodziłem do PO, tak już było – słyszeliśmy. W końcu udało się potwierdzić mało znaną plotkę: Tusk robi to z wdzięczności. – Gdyby nie napisali na pasku, że zostaje wicemarszałkiem Sejmu w 2001, to nie wiem, gdzie dziś PO by była – mówi były sojusznik Tuska. – A potem jakoś tak poszło.

Nasi rozmówcy wskazują jednak, że premier nie jest nadmiernie zarzucany obowiązkami. – Ma nawet o to do nich pretensje – ujawnia ważny polityk Platformy. – W TVN prezenterzy zaczynają weekend praktycznie w czwartek wieczorem i rzadko kto ma wtedy głowę do wymyślania nam obowiązków na piątek i sobotę. A premier naprawdę chce pracować.

Jak się dowiadujemy, relacje na linii TVN24-rząd mają się wkrótce zmienić. Po rozmowie z zarządem Jarosław Kuźniar zobowiązał się podobno do większego zaanagażowania w wymyślanie prac rządu.

(c) ”ASZdziennik” 2011. Wszystkie cytaty i prawie wszystkie wydarzenia zostały zmyślone

Fajne było, nie? Zostań fanem na FACEBOOKU!

Reklamy


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s