Unia już nie wierzy Tuskowi. Musi zacząć kłamać. Niedługo ważne orędzie

Będą złe informacje. Ale nieprawdziwe.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, Donald Tusk zamierza zmienić sposób informowania o sytuacji gospodarczej kraju. Będzie kłamał – i to na swoja niekorzyść. – Premier rozmawiał z przywódcami innych państw Unii i wygląda na to , że jesteśmy postawieni pod ścianą – mówi nasz informator. Zbyt dobra sytuacja gospodarcza Polski irytuje innych przywódców na Starym Kontynencie.

W prywatnej rozmowie Tuska z Angelą Merkel niemiecka kanclerz miała zarzucić premierowi , że przechwalaniem się osiągnięciami Polski psuje europejską jedność. Wsparł ją Silvio Berlusconi. Kanałami dyplomatycznymi dał do zrozumienia, że może udowodnić skandal obyczajowy z udziałem dowolnej liczby ministrów polskiego rządu.

Po wycieku tej informacji jednego z polityków PO tabloidy wypatrzyły w przyczepie na jeszcze nieotwartym odcinku autostrady A1 jak ten pije z robotnikami. Zagraniczne rządy bojkotują też córkę premiera na Facebooku, co „zabija jej oglądalność”. Dla premiera było to za wiele.

– Donald Tusk jest prawdziwym europejskim patriotą – mówi źródło z otoczenia szefa rządu. – Dlatego wkrótce w specjalnym orędziu telewizyjnym orędziu przeprosi za miesiące wodzenia Polaków za nos i przedstawi odpowiednio podkoloryzowane dane o gospodarce.

Ma z nich wynikać, że w kraju zanika produkcja, dług już dawno przekroczył wielokrotnie progi oszczędnościowe, a prognozy nigdy nie były gorsze.

Kancelaria premiera zaapelowała też do mediów o pomijanie drażliwych tematów. – W czasie takiego napięcia wszystkie pozytywne informacji o polskiej gospodarce mogą zniszczyć nasza pozycję w Unii – miał przekonywać w prywatnych rozmowach z dziennikarzami minister Jacek Rostowski. – A wtedy nie dostaniemy nowych kredytów.

Dla „ASZdziennika” PanRura

(c) ”ASZdziennik” 2011. Wszystkie cytaty i prawie wszystkie wydarzenia zostały zmyślone

Fajne było, nie? Zostań fanem na FACEBOOKU!

Reklamy


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s