Sondaż: Już 57 proc. niezdecydowanych popiera PO. PiS traci dystans

Niezdecydowani już wybrali.

Socjolodzy od miesięcy powtarzają, że w tych wyborach niezdecydowani wyborcy przesądzą o wyniku. Stanowią oni aż 30 procent spośród osób deklarujących udział w głosowaniu. Dlatego tak ważne są preferencje partyjne tych, którzy nie wiedzą na kogo głosować.

Najnowszy sondaż pokazuje, że najwięcej na niezdecydowanych zyska PO – tę partię popiera aż 57 proc. z nich (wzrost o 5 punktów). Stałe jest za to poparcie dla PiS. 30 proc. – tak jak w poprzednim badaniu – świadczy o stabilnym poparciu partii Jarosława Kaczyńskiego wśród niezdecydowanej części elektoratu.

Na zaledwie 6 proc. może liczyć SLD. Prof. Radosław Markowski tłumaczy: – To akurat może o niczym nie świadczyć. Prawdopodobnie duża część lewicowych niezdecydowanych przepłynęła już do obozu zdecydowanych i badanie ich nie wykazuje.

Na granicy progu znajduje się PSL z poparcie 5 proc., ale ludowców tradycyjnie popiera więcej niezdecydowanych niż to wychodzi w sondażach.

– Platformie służy niezdecydowanie jej liderów – mówi dr Jarosław Flis. – Nie mogli się zdecydować, kto z rządu ma jechać na katastrofę w Babach – więc pojechali i Kopacz, i Tusk. Premier nie wie też, co sądzić o raporcie Czumy – więc powstaje drugi. Niezdecydowanym to musi się podobać.

Sondaż przeprowadzono w dniach 11-16 sierpnia metodą telefoniczną na próbie 501 dorosłych osób, które zdecydowały się podnieść słuchawkę.

(c) ”ASZdziennik” 2011. Wszystkie cytaty i prawie wszystkie wydarzenia zostały zmyślone

Fajne było, nie? Zostań fanem na FACEBOOKU!

Reklamy


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s