Bunt kwiaciarzy. Chcą przesunięcia głosowania nad wotum nieufności dla Grabarczyka

Twierdzą, że nie zdążą.

Zagrożony wotum nieufności minister infrastruktury Cezary Grabarczyk zyskał nowego, potężnego sojusznika. To lobby przemysłu kwiatowego.

– Zgodnie z tradycją minister po każdej udaremnionej dymisji dostaje kwiaty. Tym razem nie będzie to takie proste – opowiada właściciel jednej ze stołecznej kwiaciarni. – Już poprzednim razem do, jak go określamy,  „kwiatowego pucharu”, dołączyło SLD. Teraz w związku z niedawnym strajkiem kolejarzy i zamieszaniem z budową autostrady A2 zamówień na kwiaty jest o wiele więcej.

– Przez szybki termin wyznaczonym w Sejmie możemy nie wyrobić z zamówieniami – mówi udziałowiec giełdy kwiatowej. – Co ten Schetyna sobie myślał wyznaczając głosowanie już na 29 sierpnia?

Dlatego, jak się dowiadujemy, część branży rozważa poparcie wniosku o odwołanie Grabarczyka byle uniknąć kompromitacji, gdy zamówione kwiaty dla ministra nie dotrą do wszystkich chętnych na czas.

„Wagon” od Klicha

Wśród nich jest niedawny kolega Grabarczyka z rządu, Bogdan Klich, który kazał przygotować  „wagon żółtych kwiatów”. Psycholog Jacek Santorski: – Żółty to kolor zazdrości. Widzę tu słabo skrywane emocje.

Nie można tego natomiast powiedzieć o laurce kwiatowej, jaką przygotowują uczniowie technikum kolejowego z Warszawy – planują użyć kwiatów białych i czerwonych. – Biały to kolor niewinności ministra Grabarczyka, a czerwony to wyraz naszych uczuć do niego – wyjaśniają uczniowie.

O sile lobby kwiatowego najdobitniej świadczy fakt, że po jego interwencji marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna robi co może, żeby choć o kilka dni opóźnić głosowanie nad wotum nieufności.  – Kwiaciarze chcą mieć pewność, że na głosowanie na pewno dojadą róże z Hiszpanii – mówi nasze źródło w PO.

Dla „ASZdziennika” Aubrey De Los Destinos

(c) ”ASZdziennik” 2011. Wszystkie cytaty i prawie wszystkie wydarzenia zostały zmyślone

Fajne było, nie? Zostań fanem na FACEBOOKU!

Reklamy


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s