Sikorski: Przeniosłem całe MSZ na Twittera

Będzie o 1000 etatów mniej.

– Tweet może być krótki, ale nie może być mały – takimi słowami  minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski otworzył dzisiaj nowy rozdział w historii polskiej dyplomacji przenosząc MSZ w całości na serwis społecznościowy Twitter. Resort w „realu” kończy dziś działalność.

Dyplomacja 140 znaków

Ma to zbliżyć MSZ do bieżących wydarzeń na świecie i umożliwić szybsze reagowanie w sytuacjach kryzysowych. – Widzę, że na świecie ludzie tweetują w tym momencie o erotycznym skandalu w liniach lotniczych Cathay Pacific – napisał na swoim koncie minister. – Już mogę pisać swoje stanowisko zanim poproszą o nie liderzy Unii. I muszę się zmieścić w 140 znakach.

– W ten sposób mam też większe szanse znaleźć się ze swoim komunikatem na żółtym pasku TVN24. I to w całości – napisał w jednym z 43 tweetów, jakie łącznie złożyły się na inaugurujące @msz – to nowa nazwa resortu – oświadczenie.

Obecność MSZ na Twitterze wpisuje się również w plan oszczędnościowy. – Dzięki takiemu rozwiązaniu mogę samodzielnie obsługiwać wszelkie kontakty z mediami i najważniejszymi stolicami. Pozwoli to na redukcję większości z 1000 etatów w centrali. Poza tym koszt wypowiedzenia przez Twitter należy do najniższych na rynku.

@msz już działa

Jak się dowiedzieliśmy, @msz działa już testowo od kilku tygodni. Okazał się na przykład niezwykle pomocny w sprawie niefortunnego przekazania Białorusi numeru konta bankowego opozycjonisty Alesia Bialackiego. Dzięki Twitterowi Radek Sikorski mógł od razu przebywającego w w areszcie Bialackiego przeprosić. – Wystarczy tylko, żeby odbiorca miał smartfona z dostępem do internetu – tłumaczy rzecznik MSZ Marcin Bosacki.

O opinię spytaliśmy na Twitterze Eryka Mistewicza, znanego specjalistę od mediów społecznościowych. – Pomysł od razu mi się spodobał. @Sikorskiradek będzie mógł teraz tkać narrację w rozmiarze przyswajalnym przez przeciętnego unijnego dyplom – napisał zanim wyczerpał mu się limit 140 znaków.

Zwolnieni pracownicy resortu nie kryją jednak rozgoryczenia. Były sekretarz stanu: – @msz to bujda. Powstało tylko dlatego, bo minister uważał, że stare MSZ ze swoimi oświadczeniami odbiera mu retweety.

Dla „ASZdziennika” Aubrey De Los Destinos

(c) ”ASZdziennik” 2011. Wszystkie cytaty i prawie wszystkie wydarzenia zostały zmyślone

Fajne było, nie? Zostań fanem na FACEBOOKU!

Reklamy

One Comment on “Sikorski: Przeniosłem całe MSZ na Twittera”

  1. Luke S pisze:

    Jest w tym logika!
    Skoro demokracja w PL jest wirtualna, to czemu nie jedno z ministerstw!

    Zresztą można śmiało powiedzieć, że podwaliny do tego światłego rozwiązania położył skromnie nie afiszujący się z tym – aczkolwiek ważny i zapewne dumny z tego – polityk Platformy, który wszystkie późniejsze ustalenia i wnioski raportów rządowych zawarł w jednym SMSie wysłanym 10 IV


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s