Tusk odwołał wizytę na Śląsku. Było zagrożenie pojawienia się „Paprykarza” z Przysuchy

Rząd  nie jest jeszcze gotowy na konfrontację.

Zgrzyt w kampanii wyborczej Platformy Obywatelskiej. – Partii wyrasta konkurent groźniejszy od niemrawego Jarosława Kaczyńskiego – mówią nasze źródła w PO.

Chodzi o bezimiennego na razie hodowcę papryki, który w sobotę na oczach dziennikarzy wygrał zaimprowizowaną debatę z Donaldem Tuskiem podczas wizyty premiera w zniszczonej przez nawałnice gminie Przysucha.

W zgodnej opinii ekspertów i według wewnętrznych sondaży PO, rolnik wypadł bardziej wiarygodnie od zepchniętego do defensywy Tuska. – „Paprykarz” narzucił swoją narrację i wygrał – mówi Eryk Mistewicz. I dodaje: – Tusk nie był zbyt dobrze przygotowany do debaty na temat „jak żyć”, a przecież wiadomo, że to jeden z głównych tematów kampanii. Jego 37 razy wyduszone „mhm” – o 16 więcej niż wypowiedziane w przegranej przez Segolene Royal debacie z Sarkozym – na nikim nie zrobiły wrażenia.

Dlatego doradcy premiera polecili mu odwołać wizytę w zniszczonym przez szkody górnicze Bytomiu. – Z Przysuchy do Bytomia jest 200 kilometrów. ABW ostrzegało, że „Paprykarz” podróżował już na takie, a nawet dłuższe dystanse i teraz może zrobić to samo – mówi nam jeden ze współpracowników Tuska. – A jak dowiedzieliśmy się, że jego komórka logowała się w pobliżu przystanku PKS, zarządziliśmy odwrót do Warszawy.

Nie oznacza to, że PO może unikać konfrontacji w nieskończoność. – Donald ma tego świadomość. Już pytał o ceny papryki w czasie rządów Jarosława Kaczyńskiego i chce nauczyć się „jak żyć”– ujawnia Rafał Grupiński, autor przemówień Tuska. – W tym celu zamówiliśmy na poniedziałek wybór publicystyki Michała Karnowskiego i najsłynniejsze powieści Paulo Coelho.

(c) ”ASZdziennik” 2011. Wszystkie cytaty i prawie wszystkie wydarzenia zostały zmyślone

Fajne było, nie? Zostań fanem na FACEBOOKU!

Reklamy


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s