Episkopat: Koniec z seksem przedmałżeńskim. Śluby tylko dla dziewic

Młode Polki są zachwycone.

Po entuzjastycznym przyjęciu przez wiernych wiadomości, że msza pogrzebowa nie może odbywać się nad urną, a jedynie przed  trumną, Episkopat Polski zapowiada kolejne rozwiązanie, na które czekali katolicy. Od przyszłego roku ksiądz nie udzieli młodej parze ślubu, jeśli panna młoda nie udowodni, że jest dziewicą.

Biskupi liczą, że dzięki wprowadzeniu tej porządkującej zmiany uda się im wreszcie rozwiązać drażliwą kwestię stosunków przedmałżeńskich. Przypominają, że to właśnie rozwiązania legislacyjne spowodowały spadek liczby aborcji dokonywanych w kraju – z ponad 100 tys. do 300-400 zabiegów rocznie.

Jak mówi nam ks. dr Józef Kloch, rzecznik Episkopatu Polski, Stolica Apostolska wstępnie zatwierdziła już plany polskich biskupów. – Członkowie Papieskiej Rady ds. Rodziny zareagowali na naszą propozycję z ożywieniem przeprowadzając zapładniającą intelektualnie dyskusję.

Polki dziękują księżom

Większość młodych Polek z radością powitała pomysł duchownych. – Teraz wreszcie widzę sens zachowania dziewictwa. Fajnie, że coś się zmieni dla moich młodszych koleżanek – mówi nam 13-letnia Weronika, uczennica gimnazjum w Rykach.

Obawy budzi jedynie kwestia techniczna: w jaki sposób mają przekonać duchownego o swojej czystości. – Jeśli to ma być kontrola osobista, to tylko w towarzystwie kogoś z rodziny – postuluje licealistka Dorota. Ks. Kloch tłumaczy, że wystarczy dostarczyć zaświadczenie ze wskazanego przez kurię gabinetu ginekologicznego.

Powstanie podziemie?

Minister Ewa Kopacz jest zachwycona pomysłem duchownych i podkreśla, że dzięki niemu wiele polskich kobiet pójdzie wreszcie do ginekologa.

Organizacje kobiece mają jednak wątpliwości. Wanda Nowicka: – Obawiamy się, że utrata dziewictwa zejdzie do potężnego podziemia defloracyjnego, gdzie młode kobiety będą tracić czystość w dzikich gabinetach płacąc za to czarnorynkowe ceny.

Tomasz Gonza

(c) ”ASZdziennik” 2011. Wszystkie cytaty i prawie wszystkie wydarzenia zostały zmyślone

Fajne było, nie? Zostań fanem na FACEBOOKU!

Reklamy

4 Komentarze on “Episkopat: Koniec z seksem przedmałżeńskim. Śluby tylko dla dziewic”

  1. a pisze:

    poje*ało ten kosciol? niby jak chca stwierdzic, ze kobieta jest dziewica? bo ma blone dziewicza? sa kobiety, ktore w ogole nie maja blony dziewiczej, albo zostala uszkodzona w inny sposob i co wtedy? nie beda mogly wziac slubu?? to juz gruba przesada…

  2. Gaudete pisze:

    Jesteś na stronie ASZdziennik, na górze strony znajduje się napis: „Najlepsze zmyślone newsy w Polsce”, pod tekstem: „(c) ”ASZdziennik” 2011. Wszystkie cytaty i prawie wszystkie wydarzenia zostały zmyślone”. W teorie spiskowe też wierzysz? :D

  3. Prawiczek p ostatnim razie pisze:

    A facet musi być prawiczkiem ! Tylko mi to udowodnij !


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s