Porażka armii USA: Eksperymentalny samolot uciekł na Marsa. Z nudów

Wojskowi dostarczyli mu za mało atrakcji.

Problemy USA z nową bronią. Testowy lot bezzałodowego samolotu Falcon HTV-2 przybrał nieoczekiwany obrót.

Ten najszybszy stworzony przez człowieka samolot, zdolny w godzinę okrążyć Ziemię, wystartował jak planowano z bazy Vandenberg w Kalifornii. Lot miał trwać 60 minut, jednak w 36 minucie eksperymentu armia straciła z maszyną kontakt. Według pierwszych przecieków HTV-2 miał samodzielnie przerwać misję.

– Niewiele mogę ujawnić, ale myślimy, że HTV-2 się po prostu znudził – cytuje anonimowego generała „New York Times”. – Miał przecież zaprogramowaną trasę, nic go nie mogło zaskoczyć.

Wersję generałów potwierdzają prezydenckie źródła w „Washington Post”. – HTV-2 przed zerwaniem łączności przesłał do centrum dowodzenia obrazy sugerujące znużenie: fragmenty sagi „Zmierzch”, obrazki z wyścigów NASCAR i skrót konferencji prasowej jakiegoś polskiego wicepremiera.

Ostatnim obrazami z HTV-2 były obsceniczne zdjęcia z kolorowych magazynów oraz pełne dynamizmu obrazy burzy na Marsie. Tam właśnie, jak wierzą wojskowi, samolot prawdopodobnie się udał.

– Kolejny prototyp musi mieć w czasie lotu więcej atrakcji – mówi informator „NYT”.– Dlatego lekko go dozbroimy i poślemy nad Bliskim Wschodem. Z innych eksperymentów wiemy, że nasze maszyny lubią też polowania na somalijskich piratów.

Nieoficjalnie wiadomo, że bliźniacze kopie HTV-2 latały w ostatnich dniach między innymi nad Londynem, ale wojskowi nie byli zadowoleni z „pozaproceduralnego zastosowania systemów pokładowych”.

(c) ”ASZdziennik” 2011. Wszystkie cytaty i prawie wszystkie wydarzenia zostały zmyślone

Fajne było, nie? Zostań fanem na FACEBOOKU!

Reklamy

One Comment on “Porażka armii USA: Eksperymentalny samolot uciekł na Marsa. Z nudów”

  1. lotnik pisze:

    Godzina czasu?! Wow! Extremalne prędkości fizycznie niemożliwe dla człowieka, więc tego typu pojazdy zawsze będą bezzałogowe. Może to i dobrze.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s