Międzynarodowy sukces PiS: UE coraz bardziej pewna, że kryzys to wina Tuska

Czarne chmury nad polskim premierem.

Europa jest coraz bliżej rozwiązania potężnego kryzysu finansowego. – To dzięki Jarosławowi Kaczyńskiemu – mówi w „Financial Times” przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso. – On wskazał prawdziwą przyczynę.

Tą przyczyną, jak przekonywał w kolejnych listach i w czasie nieoficjalnych rozmów szef PiS, jest Donald Tusk. – Niezwykle spójnie wygląda argumentacja, że najgwałtowniejsza faza kryzysu zaczęła się od rozdzielenia wizyt Lecha Kaczyńskiego i właśnie Donald Tuska – twierdzi Barroso.

I w tych opiniach nie jest odosobniony. Jak się dowiedzieliśmy, pogląd o odpowiedzialności polskiego premiera za kryzys finansowy Eurolandu zyskuje coraz większą popularność w rządowych kręgach Aten, Rzymu i Madrytu.

Niestety Tusk nie może tu liczyć na przychylność Angeli Merkel. – Od początku nie byłam przekonana do winienia za całą sytuację banków i rzekomo skłonnych do zadłużania społeczeństw – powiedziała kanclerz w wywiadzie dla tygodnika „Der Spiegel”. – Dobrze, że dzięki szefowi PiS wiemy już co, a właściwie kto leży u podstaw problemu.

Głównie Tuskowi będzie więc poświęcony nadzwyczajny szczyt Unii pod koniec sierpnia. Przywódcy UE będą chcieli na nim usłyszeć jak Tusk zamierza opanować wywołany przez siebie kryzys. Nieoficjalnie wiadomo, że tandem Berlin-Paryż będzie domagać się też dymisji Tomasz Arabskiego.

Nie udało się nam w czwartek uzyskać komentarza premiera. Jak poinformował nas Paweł Graś, Donald Tusk wyruszył już do Sopotu, gdzie z uwagi na wytężoną pracę nie życzy sobie „służbowych telefonów do końca weekendu”.

(c) ”ASZdziennik” 2011. Wszystkie cytaty i prawie wszystkie wydarzenia zostały zmyślone

Fajne było, nie? Zostań fanem na FACEBOOKU!

Reklamy


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s